Icra Vekili Özer: Eğitimin bütün kademelerinde okullaşma oranını yüzdelik 99’a yükselteceğiz (2)

Bakan Özer: Eğitimin cemi kademelerinde okullaşma oranını yüzdelik 99’a yükselteceğiz (2)

‘VELİLERİN ÇIKARLARINI MERKEZE ALACAĞIZ’

Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, lansman toplantısının peşi sıra DÜRÜST Parti’nin TBMM’deki ekip toplantısına katıldı. Güruh öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Özer, özel okulların ücret artışıyla ilgili, “Saat 15.00’te hususi tedris kurumları yöneticileri ile istimara toplantısı yapacağız. Imge ediyorum kim bugün netleşecek ve kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Vekil Özer, eski toplantının çakaralmaz olduğuna müteveccih iddiaların sorulması konusunda “Bulunmayan. Biz orada çabucak ücretleri konuşmadık. Tığ ayrımsız zamanda, özel tedris kurumlarının yetişek kalitesini artırmayla ilgili yapılacak iyileştirmeler neler kabil, akıntı kabiliyetlerini daha çok güçlendirmek amacıyla neler yapabiliriz, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı adına ne destek verebiliriz; haddinden fazla daha serbest şümullü ayrımsız toplantıydı. Sevap yalnız benzeri kısmı” diye konuştu.

Özel ekol yöneticilerine ücretle ilişkin beklentilerin sorulduğunu fakat seçme kıymetlendirme yapmadıklarını söyleyen Bakan Özer, “Gayet mübarek ve hürmetli benzeri derinti oldu. Bu konuda iki şey nazik. Birincisi; 2023 pahalılık beklentisi 2022’ye bakarak haddinden fazla daha bağan olacak, enflasyon sukut trendine giriyor. İkincisi; velilerin çıkarlarını merkeze alacağız. Esasta yeterince emare söyledim” dedi.

Share: