En liyakatli bakanlar anketi açıklandı evvel sırada bakın ki oldu?

ESAS Araştırı ve Danışmanlık Şirketi tarafından yapılan bildirme muvaffakiyetli bakanlar araştırmasında bir numara sırada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu düzlük aldı. Korona sürecinde adını yeryüzü çokça duyduğumuz isimlerden biri olan Afiyet Bakanı Fahrettin Adam ise ikinci tam meydan aldı. Sonuç sıraya ise Nureddin Bitkisel yerleşti.

ESASI Araştırı eliyle, 3-8 Temmuz 2022 tarihleri ortada İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Vazıh, Manisa, Bursa, Kocaeli, Ankara, Konya, Antalya, Adana, Hatay, Kırıkkale, Kayseri, Zonguldak, Kastamonu, Samsun, Trabzon, Erzurum, Veca, Malatya, Van, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin karışma 26 ilde yaptığı sormaca çalışmasında vatandaşlara, ”Cumhurbaşkanlığı ve Kabinede arz çok ne ismi muvaffakiyetli buluyorsunuz?” sorusunu yöneltti.

Yeryüzü liyakatli icra vekili Mevlüt Çavuşoğlu

Araştırmaya katılanların yüzdelik 14.6’sı Türkiye’nin genişlik muvaffakiyetli bakanı adına Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu tabir etti. Çavuşoğlu’nu, Keyif Bakanı Fahrettin Âdem yüzde 12.3 başarı oranıyla izleme etti. Listenin üçüncü sırasında yüzdelik 11.5 başarı oranıyla Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, dördüncü sırasında ise yüzdelik 10.7 başarı oranıyla İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat düzlük aldı.

Fuat Oktay 5. tam vadi aldı

Beşinci sırada yüzde 6.8 muvaffakiyet oranıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın düzlük aldığı araştırmada; altıncı sırada yüzde 5.2 sükse oranıyla Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Hava, yedinci tam yüzde 4.5 sükse oranıyla Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, sekizinci sırada yüzdelik 4.0 muvaffakiyet oranıyla Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer, dokuzuncu tam yüzde 3.3 sükse oranıyla Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, onuncu tam yüzde 2.9 muvaffakiyet oranıyla Iş ve Sosyal Düzenlilik Bakanı Vedat Bilimci vadi aldı.

Akıbet sırada Nureddin Bitkisel var

Ankette on birinci sırada yüzdelik 2.7 başarı oranıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu düz alırken, on ikinci sırada yüzde 2.6 muvaffakiyet oranıyla Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, on üçüncü tam yüzde 2.4 başarı oranıyla Ticaret Bakanı Mehmet Muş, on dördüncü sırada yüzde 2.3 muvaffakiyet oranıyla Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Kederli, on beşinci sırada yüzde 2.0 muvaffakiyet oranıyla Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, on altıncı sırada yüzde 1.8 başarı oranıyla Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, on yedinci tam yüzdelik 1.7 sükse oranıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, on sekizinci tam yüzde 1.5 sükse oranıyla Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişçi ve akıbet sırada yüzde 1.2 sükse oranıyla Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel düzlük aldı.

Share: