DOĞRU Parti’li Aydemir: “Ekonomimiz 2023 bakımından henüz dolgunca olacak”

DOĞRU Fırka Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Ekonomimiz 2023 itibarıyla elan bol olacak.” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun 3 Aralık’ta “seziş belgesi” açıklayacağını anımsattı.

İbrahim Aydemir, “Onların vizyonu o büyüklüğünde sınırlı ki görevde itila sınavına katılan öğretmenlere dahi ‘katılmayın’ dedi. Sayın Kılıçdaroğlu, öğretmenlerimize ayrımsız ayrıksı amaç yöneltmek namına sınavı protesto ediyor. Amma öğretmenlerimizin tamamına yakını sınava katılarak Sayın Cumhurbaşkanımızın teklifini adına getirdiler. Öğretmenlerimiz kavrayış sahibi, keşke siyasetçilerimiz bile böyle olsa.” diye konuştu.

CHP’nin heybesinde millete açıklayacakları deneyim olmadığını savunan Aydemir, İstiklal Caddesi’nde terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırının de CHP ve HDP eliyle perdelenmeye çalışıldığını söyledi.

Faiz oranlarına da değinen Aydemir, “İlk sefer faizde bir tane haneli tıpkı rakama indik. Cumhurbaşkanımızın çizdiği zihin bizi buralara getirdi. Piyasalarda ayrımsız boşalma ve hayat var. Ekonomimiz 2023 bakımından henüz bol olacak.” ifadelerini kullandı.

Bugün Bilgili Kağan’ın ölüm sene dönümü olduğunu hatırlatan Aydemir, şunları kaydetti:

“Bilge Melik’ın öğretileri var. Bilge Melik’ın öğretilerini okuduğumuzda daha çok kıvam ve nitelikli hale geliyoruz. Hakim Kağan ‘Türk’ten kul olmaz’, ‘İki Türk tek düşmana saldırmaz’, ‘Atlı benzeri muvakkat, yürüyen düşmana saldırmaz’, ‘Yalan göstermek yasaktır’, ‘Aman dileyene halk kaldırılmaz’, ‘Kadın ve çocuğa vurulmaz, köle edilmez’ demiş. Bunlara uyma etmeyenlere dahi idam vermiş. Atamızı rahmetle ve minnetle el ediyorum, mekanı cennet olsun.”

Share: