Diyarbakır’a gelen 90 yaşındaki İskoç taraftar karşılaşma saatini bekliyor

A Milli Futbol Takımı ve İskoçya Milli Takımı’nın bu akşam Diyarbakır Stadyumu’nda karşılaşacağı maç öncesi kente gelen 90 yaşındaki kadın İskoç lehtar, maç saatini bekliyor.

İskoçya Milli Takımı’nı yemlemek üzere ülkesinden yaklaşık 5 bin kilometre uzaklıktaki

Diyarbakır’a mevrut 3 bala annesi 90 yaşındaki Moria Brown, AA muhabirine, Türkiye’ye ilk kez 1960 yılında geldiğini ve Antalya’ya hayran kaldığını anlattı.

Şimdi de arkadaşlarıyla maç için Diyarbakır’a geldiklerini kaydeden Brown, şunları söyledi:

“İskoçya Milli Takımı’nın Türkiye ile olan maçı tutkun olmak ve çoğaltmak için geldim.

Siftinlik haddinden fazla pir bire bir talih. İnsanlar yoz çokça munis. Türki konuşamadığım üzere haddinden fazla özgünüm. Zira insanlarıyla bahsetmek istiyorum. İnsanları can ve güler yüzlü. Onlarla arkadaşça etmeyi isterim. Alelade birlik olurdu. Farklı kültürleri haddinden fazla seviyorum.”

“Haddinden Fazla uzak aynı ülkeden geldim. Buraya gelmeye değişmeyen verdiğimizde bile buradaki emanet, evire çevire insanlarla karşılaşacağımızı biliyordum.” diyen Brown, “İskoçya takımını bu akşam destekleyeceğim. Burada hep Türk takımını destekleyecek. Sanırım bu akşam ezanı Türk takımı maçı kazanacak. Futbolu haddinden fazla seviyorum. Takımımı seviyorum destekleyeceğim.” ifadesini kullandı.

Daha evvel mülakat etmediği Türkiye’nin bir nice yerini başvurmak istediğini anlatan Brown, “Bu akşam ezanı oynanacak maçtan sonradan ülkeme döndüğümde Türkiye’ye açıkçası esasen gelmeyi düşüneceğim” dedi.

Share: