Antalya’da adliye çıkışındaki silahlı akın sanıklarının yargılanmasına devam edildi

Antalya’bile boşandığı eşinin kardeşini adliye çıkışında silahla yaralayan maznun ile ona arkalama ettiği öne sürülen arkadaşının yargılanmasına bitmeme edildi.

Antalya 5. Vahim Ukubet Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanıklar Değer D. ve arkadaşı Ramazan A, bulundukları cezaevinden Gürültülü ve Kaynak Enformatik Sistemi (SEGBİS) eliyle katıldı. Tutuksuz maznun Ayfer D. ve yan avukatları da salonda amade bulundu.

Tekerlekli sandalye ile geldiği adliye önünde silahla biberli fail maznun Değer D, savunmasında, silahı tuvalette bulduğunu iddia etti.

Olayda Değer D’ye müzaheret ettiği iddia edilen maznun Ramazan A. ise arkadaşı Haysiyet D’üstelik silah olup olmadığını bilmediğini encam sürdü.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklanan Cumhuriyet savcısı, Haysiyet D. ve Ramazan A’nın “kasten isteyerek öldürmeye teşebbüs” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Öz Saygı D’nin “ruhsatsız zırh bulundurma ve kullanma” suçun de cezalandırılmasını istenen mütalaada, Ramazan A’nın “ruhsatsız silah satın alma ve bulundurma” ve Öz Saygı D’nin annesi Ayfer D’nin da “kasten kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından beraatı arzu edildi.

Olay

Serik ilçesinde 30 Çatlak 2021’birlikte Güllü A. (25), ailesiyle yaşadığı eve mevrut sakat eşi Itibar D’nin (25) açtığı ateşle yaralanmıştı. Sesleri duyarak hariç çıkan Güllü A’nın babası Süleyman A. ise silahla peşi sıra gittiği Onur D’yi biberli ederek yaralamıştı.

Olayla ilişkin 5 Nisan’de Antalya 6. Esas Ukubet Mahkemesinde tanıdık davanın duruşması sonrası adliye çıkışında, tekerli sandalyedeki Değer D, sakat eşi Güllü A. babası Süleyman A, kardeşi Bilal A. ve Kübra A’ya üzücü açması sonucu Bilal A. ayağından yaralanmıştı.

Share: