Depremzede çocuklara boyalı, müzikli maneviyat

Düzce’de yaşanan depremin arkası sıra çadırlarda yaşayan torunlar için Düzce 99 Kontrol Kurtarma Derneği harekete geçti. Çocuklara maneviyat atfetmek isteyen toplum örgütü, İstanbul merkezli Dallar İçin Söylüyoruz Derneği ile gelişigüzel çadırda zinde kollar, depremin azgın yüzünü aynı günlüğüne unuttular.

Düzce’üstelik geçtiğimiz hafta yaşanan 5,9’luk depremin peşi sıra bölgede devam fail artçılar nedeniyle insanlar deri kentlerde yaşamına devam ediyor. Sarsıntı sarsıntılarından ise en çok çocuklar etkilendi. Bu korkunun birlikte kış mevsiminin hissedilmeye başlandığı kentte çadırlarda cıvıl cıvıl çocukların psikolojileri birlikte bozuldu. Çocukların yaşadığı deprem korkusunu yenmelerine destek olmak ve motivasyonlarını tedarik etmek amacıyla harekete sabık Düzce99 Arama Istirdat Derneği ve İstanbul merkezli Çocuklar İçin Söylüyoruz Derneği çadırlarda canlı torunlar için moral günü düzenledi. Dallar için çeşitli etkinlikler ve beniz boyaması işleyen topluluk üyeleri antrparantez pastalar keserek çocukları mutlu etti.

Düzce Gestalt, Depremin eşkâl üssü Gölyaka ve Çilimli İlçelerinde gerçekleşen etkinliklerde dallar doyasıya eğlenerek bir günlüğüne de olsa deprem travmasından uzaklaştılar. – DÜZCE

Share: