Depremde evleri hasar gören vatandaşlar şehre gelmeye başladı

Depremde evleri hasar gören vatandaşlar şehre gelmeye başladı

Depremzedeler ile yakınları ortada fert anlar yaşandı

ANTALYA – Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde sarsıntı sonrasında evleri hasar gören vatandaşlar Antalya’ya gelmeye başladı. Depremzedeler ile yakınları arasında fert anlar yaşanırken, aileler birbirlerine sarılarak avuntu etti.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde zelzele sonrasında 10 ilde arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Depremde mağdur olan vatandaşlar için Antalya’üstelik kâin haddinden fazla sayıda otelin de depremzedelere konaklaması üzere açıldı. Bu çerçevede ilkin Antalya görünmek üzere birçok şehirde 50 binden aşkın yatak depremzedeler için hazırlandı. Depremde evleri hasar alan vatandaşlar havayoluyla Antalya Havalimanı’na gelmeye başladı. Depremzedeler ile onları bekleyen yakınları beyninde duygusal anlar yaşandı. Aileler birbirlerine sarılarak hasret giderdi.

“Evlerimizi tecezzi ettik”

Malatya’dan Antalya’ya gelen Mehmet Nuri, “Depremin önce gününde evlerimiz batma noktasına geldi. İkinci sarsıntıda elan da yara oldu. Tığ birlikte dakikasında evleri infirak ettik. Akrabalarımızın yanına yerleşmeye çalışıyoruz. Buraya gelene büyüklüğünde 3 kesim mülk dolaştık. Burada oğlumun yanına geldik. Devletimiz salim olsun. Biz orada misafirhanede kaldık. 3-5 gündür gözümüze bir saat gaflet uykusu girmedi. Devrem esnasında ailecek evdeydik. Çokça şukur canımızı kurtardık” sözlerine saha verdi.

Adana’dan mevrut Hayriye Doğan ise, “Ego yatıyordum, ansızın familya sallandı. Dua ederek bekledim. İkinci sarsıntıda üstelik lavaboda yakalandı. Sonradan dun indim. Yapacak tıpkı şeyimiz yoktu. Oğlum bilet almış bana ego de buraya onun yanına geldim” dedi.

Share: