Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Başkanı Baran’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde akseptans etti.

ATO’dan yapılan açıklamaya bakarak, Cumhur Reisi Erdoğan’a çalışmalarını anlatan Baran, Dide olarak sürdürdükleri seçkin çalışmanın şehrin geleceğini ilgilendirdiğini, başkentin gelişiminin de ATO üyelerinin ticaretine müspet yansıdığını tabir etti.

Baran, 19 Mayıs Stadyumu’nun bulunduğu yerde yapımına başlanan eskimemiş stadyumun tamamlanmasını heyecanla beklediklerini belirtti.

30 yıla mail süredir Ankara’dahi dünya ve Avrupa kupası maçı oynanmadığına dikkati calip Baran, “Kullanılmamış stadyumun yapımına başlanması şehrimiz amacıyla çok yetişkin bire bir evolüsyon. 45 bin can kapasiteli bu kullanılmamış tesisle Ankara doğruluk ettiği stadyuma kavuşacak. Şehrimizde gerçekleşecek nazik spor organizasyonları ekonomimize birlikte faaliyet kazandıracak. Temeli atılan ve imal çalışmalarına başlanan yıpranmamış stat üzere eş-ı alinize teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Baran, yeni stadyumun Ankara’nın spor kulüpleri için dahi motivasyon kaynağı olacağına işaret etti.

Hükümetin ihracatı geliştirme stratejisine paralel yerine Ankara’nın ihracatını tasarruf etmek için “Dış Tecim İstihbarat Merkezi” kuracaklarını tamlayan Baran, bu merkezin tek ihracat yapmamış Bakış üyelerini dış satımcı haline getirmeye yönelik bakım vereceğini bildirdi.

Yağmur, “Önümüzdeki günlerde hizmete açacağımız bu merkezimizle, ihracat yarmak talip üyelerimize, ürününü satabileceği talih, münasebet ve azrail bulmaya yönelik çalışmalar yapacağız.” dedi.

ATO üyelerini ihracata, e-ticaret ve e-ihracata yönlendirmek amacıyla “İhracat Seferberliği” ile “E-Ticaret ve E-İhracat Seferberliği” adları altında eğitim programları düzenlediklerini belirten Yağmur, şunları kaydetti:

“Düzenlediğimiz bu eğitimler ve açacağımız Dış Tecim İstihbarat Merkezi ile halen 7 bin 500 civarında olan ihracatçı firma sayımızı yeryüzü gelişmemiş sürede 10 bine, biraz yıl içre dahi 15 bine çıkarmayı hedefliyoruz. İhracata yönelik bu çalışmalarımız istihdam artışına üstelik katkı sağlıyor.”

Baran, ATO’nun dijital transformasyon çalışmalarına ilişik bile hikmet verdi.

Share: