CHP Doğu Masası Himmet Grubu Şavak Aşireti ile buluştu

CHP Şarki Masası Say Grubu, Mebus Vekili Orhan Sarıbal, PM Üyeleri Semra Dinçer, Kaynak Etraflı ve CHP Erzincan İl Başkanı Fazilet Futbolcu doyum önderleri ziyareti dahilinde Erzincan’da Şavak Aşireti ile buluştu.

Tarım Politikalarından sorumlu Genel Başbuğ Başdanışmanı Orhan Sarıbal Şavaklıların domestik ve milli üretimin soy temsilcileri olduğunu ve talih ekonomisine melfuf değeri yüksek olan tıpkı oymak olduğunu vurgulayarak, iktidara geldiklerinde yaylaların Şavaklı üreticilere ihalesiz ve ücretsiz tahsis edileceğini beyan etti.

Sarıbal açıklamasında; “Erzincan ve çevresindeki Şavaklı üreticilerimiz ülkemize ve Erzincan’a bati anlamda iktisadi ulama sağlıyorlar. Ülkemiz genelinde üreticilerimiz herhangi bir ahit başımızın tacıdır. Rüçhan hedeflerimiz ortada üreticilerimizin yolunu tıkayan, üretime bariyer olan gelişigüzel konuyu bertaraf etmek olacaktır. Erzincan’da arz nazik problemler arasında düz düzlük otlak sorunları ve plato yolları karşı çalışmalar yapacağız. Alelhusus meraları tenkis ile değil ücretsiz üreticilere tahsis edeceğiz. Üretim istiyorsak karşılığında servet almayacağız, onlar üretsin diye niteleyerek biz bindi olacağız” diyerek konuştu.

Genç Şavak Dernek Başkanı Misyon Birey CHP heyetine Şavaklılar yerine teşekkür ederek, ülkenin ve Erzincan’ın yer nazik gücü üreticiler olarak ülke menfaatleri adına çalışmalarına ve üretime bitmeme edeceklerini söyledi. – ERZİNCAN

Share: