Cevahir sektöründe benzeri evvel Antalya’da gerçekleşti

Elmas İhracatçıları Birliği’nin bu sene 3’üncüsünü düzenlediği elmas gelgel heyeti Jewellery Antalya, önceki ahit Kaya Palazzo Belek’te başladı. Türkiye’de tıpkı ilki gerçekleştirip mücevher sektörünün yeryüzü açık etkinliği olan Jewellery Antalya’ya 63 ülkeden 511 firma katıldı.

Jewellery Antalya; 80 Türk kızıl, gümüş, pırlanta, inci ve montür firması, Asya, Amerika, Avrupa, Orta Şark, Afrika ve Müstakil Devletler Topluluğu karışma oluşmak amacıyla 63 ülkeden 511 firma ve 1002 yabancı satın almacıyı ayrımsız araya getirdi.

Cevahir İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Mümasil, sektör ve ülkemiz namına muhteşem olan Jewellery Antalya’nın Türk mücevherinin geniş işaret yelpazesini ve kadim güzelliğini dünyaya aktarmadaki arz etken etkinliğinin olduğunun altını çizdi. Burak Andıran, “Cevahir dünyasının önde gelen firmaları, Türk mücevher üreticilerinin yanı sıra uluslararası alıcıların buluştuğu 2023 yılının evvel elmas çalım heyeti olan Jewellery Antalya’da 63 ülkeden binden çok ecnebi misafiri Antalya’da ağırladık. Sektörümüz üzere iri benzeri apışlık oluşturup gelişim fırsatları oluşturarak dış satım hedefimizi artırmaya müteveccih çalışmalarımız sürat kesmeden bitmeme edecek. Önümüzdeki yıl hedefimiz Jewellery Antalya’ya yıpranmamış ülkelerden yabancı alıcıları anlatmak. Bunun amacıyla dünyanın dört bir yanı sıra çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Hedefimiz mevki profilimizi 80’e derk etmek ve 600’ün üstünde ecnebi firmayı Jewellery Antalya’nın dördüncüsüne yayımlamak” sözleriyle etkinliğe dikkatleri çekti. – ANTALYA

Share: