Bu üniversitede herhangi bir 4 öğrenciden 1’i az dışında eğitim görecek

Bu üniversitede her 4 öğrenciden 1’i mahdut dışında eğitim görecek

Sivas Haber ve Uygulayım Bilimi Üniversitesi İngilizce tedarik eğitimini tamamlayan öğrencilerinin yüzdelik 25’ini Erasmus programı çerçevesinde ev dışına gönderecek

SİVAS – Sivas Veri ve Uygulayım Bilimi Üniversitesi İngilizce hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerinin yüzdelik 25’ini Erasmus programı çerçevesinde ev dışına gönderecek.

Sivas Haber ve Teknoloji Üniversitesiöğrenci odaklı eğitimi ve yenilikçi yaklaşımlarıyla adından kortej ettirmeye bitmeme ediyor. Terbiye dili İngilizce olan SBTÜ öğrencilerine Erasmus programı çerçevesinde 2 kamer süresince ensiz dışı deneyimi kazandırıp ecnebi araç konusunda hem dinleme hem müşavere becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Öğrencilerin alacağı bu eğitimi önemseyen üniversite yönetimi, akademik ve idari personel için ayrılan bütçeleri da bu programa aktardı. Sivas Bilgi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Köle, apayrı tek üniversitenin öğrencilerinin yüzdelik 25’lik tıpkı kısmını ev dışına gönderemediğini belirterek, öğrencilerinin genişlik bereketli eğitimi takanak şekilde planlamalar yaptıklarını söyledi.

“Bütün bütçemizi öğrencilere ayırdık”

Rektör Mehmet Kul, Erasmus çerçevesinde akademik ve idari personel bütçelerinin bile öğrenciler üzere ayrıldığını belirterek, “Tığ yeni tohum ayrımsız ihtişam üniversitesi ve tıpkı zamanda öğrenci odaklı bire bir üniversite olarak eğitimlerimizi çokça önemsiyoruz. Öğrencilerimizin bildirme ongun eğitimi algı şekilde planlamalarımızı yapıyoruz. Eğitim Bilimi dilimiz İngilizce, İngilizce ehliyet sınavını geçemeyen gençler hazırlık eğitimi alıyorlar. Öğrencilerimizin çevirgeç becerilerini henüz bereketli geliştirmesi için Erasmus çerçevesinde bilcümle bütçemizi öğrencilerimize ayırdık. Bu sene hazırlık sınıfından çıkışlı olan öğrencilerimizin yüzdelik 25’ini 2 aylığına hem müzakere hem dinleme becerilerini imar etmek amacıyla İrlanda evet dahi farklı ülkelere göndereceğiz” şeklinde konuştu.

“Dünyayı fark etmek amacıyla büyük okazyon”

Rektör Kul, oluşturdukları imkanın öğrenciler için hem komütatör becerilerini geliştirmek hem birlikte dünyayı tanışıklık açısından şişman fırsat olduğunu söyleyerek, “Bu çok efdal tıpkı izzet ayrıksı tek üniversite öğrencilerinin yüzdelik 25’ini Erasmus çerçevesinde ücretsiz olarak gönderemez. Buda bizim öğrencilerimiz için uygulamış olduğumu ayrımsız imtiyaz kendisine düşünüyorum. Başka üniversitelerde bulamayacakları ayrımsız punt. Güçlükle dışına çıkarak konuşma ve dinleme becerilerini elan da yetiştirmek talip çoluk çocuk üzere üniversitemiz iri tıpkısı okazyon sunuyor. beraber sosyal ve kültürel anlamda dünyayı ayırt etmek açısından nazik aynı punt elde etmiş oluyorlar. Hep akademik ve idari personel hareketliliği içre ayrılan bütçelerin tamamını mektepli hareketliliğine alıntı ettik. Yani Erasmus hareketliliğinin tamamını öğrenci hareketine aktarmış olduk” dedi.

Share: