ATAHAN, DONDURMA ÇUBUKLARINDAN YAPTIĞI RESİM ÇERÇEVESİNİ EMİNE ERDOĞAN’A GÖNDERDİ

ŞANLIURFA’bile beş 3’üncü sınıf öğrencisi Atahan Uyaroğlu (8), ‘Muvaffakiyetsiz Atık Projesi’ kapsamında yaz ayında yediği dondurma çubuklarından resim çerçevesi yaparak Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a gönderdi. Öğrencinin hediyesi ve mektubuna toplumsal medyadan paylaşan Emine Erdoğan, Atahan’ı kutlama etti.

Şanlıurfa’de Briz ve Ahmet Uyaroğlu çiftinin çocukları Atahan Uyaroğlu, gökçe yazın tükettiği dondurma çubuklarını çöpe atmayıp biriktirip annesinin sebebiyle fotoğraf çerçevesi yaptı. Atahan Uyaroğlu, içerisine fotoğrafını koyduğu çerçeveyi ayrımsız tezkere birlikte yazarak kargoyla Emine Erdoğan’a gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sıfır Atılmış Projesi kapsamında dondurma çubuklarından foto çerçevesi yaparak kendisine gönderen çocuğu sosyal iletişim araçları hesabından kutlama etti.

Hediyeyi gönderen Atahan yazdığı mektupta, ‘Sizin başlatmış olduğunuz Liyakatsiz Atılmış Projesi’ni ailece destekliyoruz. Evimizde atıklarımızı ayrıştırıyoruz. Literatür yemiş olduğum dondurma çubuklarını biriktirdim. Annemle alay malay resim çerçevesi yaptık. Bu çerçeveyi size armağan etmek istiyorum. Umarım beğenirsiniz. Sizin ve Tayyip dedenin ellerinden öperim’ ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan ise aldığı hediyeyi ‘Güzel yavrum Atahan, dondurma çubuklarından yaptığın hediyen beni çok bahtiyar etti. Yeşil ve semavi yarınları senin kabil Liyakatsiz Atık hareketine duygun çocuklarımız mensur edecek. Arkadaşlarına kat sayı olduğun için seni ilgiyle tebrik ediyor, Tayyip dedenle gözlerinden öpüyoruz’ notuyla içtimai medya hesabından paylaştı.

UYAROĞLU AİLESİ HADDINDEN FAZLA BAHTIYAR OLDU

Çocuklarına çevre bilincini ilkah etmek üzere hakeza tıpkı yola başvurduklarını tamlayan turizimci ağababa Ahmet Uyaroğlu, toplumsal iletişim araçları üzerinden kendilerini kutlama eden Emine Erdoğan’a teşekkür ederek, “Atahan, yazın biriktirdiği dondurma çubuklarından resim çerçevesi yapıyor. Bunu arkadaşlarıyla paylaşıyor. Çokça hoşuna gidiyor. Daha bilahare bunu Emine Erdoğan’a gönderdi. Henüz bilahare izansız ahit aldık. Atahan ve bizlerde çok bahtiyar olduk. Tığ kıytırık yaştan çocuklarımıza belde bilincini ve rate atılmış aşılamaya çalışıyoruz. Atahan’dahi bu bilinçte bir çocuktur” dedi.

Gönderdiği kargoya gabi çağ olacağını on paralık düşünmediğini anlatan Atahan Uyaroğlu şunları söyledi:

‘Edebiyat yediğim dondurma çubuklarından söve yapıp Emine Erdoğan’a ihsan için fotoğrafımı koyarak gönderdim. Tığ başarısız atılmış projesini destekliyoruz. Emine Erdoğan, bize döndüğü amacıyla çok bahtiyar oldum. Mankafa döneceklerini hiç düşünmedim ve çokça mutlu oldum.?

Share: