Alman basını tıpkısı sonraki kıtlık amacıyla uyardı: Abdesthane kağıdı

Alman gazetesi Zeit’in haberine bakarak, Rusya’nın doğalgaz arzı önümüzdeki aylarda azalırsa, Almanya tuvalet kağıdı ve karton kabil anne ihtiyaç maddelerinde kıtlıkla yüz yüze kalabili

Bavyera Kağıt Dernekleri Umumi Heyet Başkanı Jürgen Schaller’e bakarak, doğal gaz kıtlığı dolayısıyla bağan kapasitede üretim açmak zorunda kalırlarsa, ruh gösteren kağıt fabrikaları karsız ağıl gelebilecek.

Schaller, kağıt üretmenin haddinden fazla çok su, hayatiyet ve doğal gaz gerektirdiğini belirterek, teknolojinin denenip imtihan edildiğini ve aceleci ayrımsız şekilde değiştirilemediğini da sözlerine ekledi.

“Şirketimdeki birçok etkin elhak çokça endişeli. Onları suçlayamam. Zira fakat yüzde 50 veya 60 üretebilirsek ameliyat bizim için tıpkı işe hovarda. Mevsuk gelmek icabında ben dahi endişeleniyorum” dedi.

AB, akıbet zamanlarda Rusya’dan mevrut gaz tedarikinde bir eksilme gördü ve bu da olası endüstriyel kapatmalara dair sayımsız uyarıya öğün açtı.

Nord Stream 1 boru yolu, Portovaya sıkmaç istasyonundaki türbinlerle ilgilendiren teknik mesail nedeniyle şu anda yüzdfe 20 kapasitede çalışıyor.

Gazprom, Ukrayna üzerinden ayrıksı ayrımsız transit güzergahını bilcümle kapasite kullanamıyor çünkü Acımasız erke devine göre, Ukrayna’nın gaz taşıma zıkkım transit başvurularını reddediyor.

Share: