‘6 yıl evvel FETÖ’cüler, bayrağımızı azaltmak istedi, ezanımızı gidermek istedi’

Saika: Kırk yıldır bölen teröre karşı uğraş veriyoruz. Henüz 6 yıl evvel FETÖ’cü yıldırı örgütü, bayrağımızı uğratmak istedi, ezanımızı dindirmek istedi. Ona birlikte bu kökten sürme kavim, sizler müsaade vermediniz. Cumhurbaşkanımızın davetiyle meydanları doldurdunuz, yıldırı örgütüne hak ettiği cezayı verdiniz. O gece birey verdik ama bayrağımızı indirtmedik. O geceleyin halkın ve Hakk’ın gücü tankın gücünü yenmiştir. 15 Orak Ayı çarpış girişimindeki şehitlerimize Cenabıhak’tan yağmur diliyoruz. Kemal Sayar kardeşimizin ismi burada yaşayacak, Rabb’im onların şehadetine, onların makamına bizleri üstelik ulaşan eylesin.

AK Öğür Umumi Başkanvekili Binali Saika, Samsun’un Havza ilçesinde, su tasfiye tesisinin açılışına katıldı.

Sebep, Samsun Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla yaptırılan ve 2019 yılında Şırnak’ın İdil ilçesinde terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan umum yapımı patlayıcının imha edilmesi sırasında meydana mevrut patlamada martir olan Uzman Çavuş Eksiksizlik Sayar’ın adının verildiği tesisin küşat töreninde yaptığı konuşmada, tesisin temelinin 6 kamer ilk atıldığını belirtti.

Ana atma töreninin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çipo ve DOĞRU Öğür Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un katılımı ile gerçekleştirildiğini söyleyen Yıldırım, keyif problemlerinden dünya açılışa katılamayan Mustafa Demir’in aralarında olmasını istediklerini ve onun yerine açılışa katıldığını dile getirerek, “Kendisi ayrımsız otama görmekte. Mustafa Demir üstelik bu tesisin ayrımsız dakika evvel açılmasını istem ettiğini bize rapor etti. Tığ onun hesabına bunu gerçekleştiriyoruz, kendisine birlikte Rabb’imden aldatıcı evgin şifalar diliyoruz.” dedi.

Bu toprakların süssüz yurt olmadığına ve 100 yıl geçmiş bu toprakların obstrüksiyon edilmeye kalkışıldığına bel fail Saika, işgalcilere cebin Samsun’üstelik yakılan bağımsızlık meşalesinin dolma orostopolluk Havza’ya, Erzurum’a, Sivas’a ülkenin ciharıyek yanına yayıldığını hatırlattı.

Yılların geçtiğini amma tehditlerin bitmediğini tamlayan Sebep, şöyle devam etti:

“Kırk yıldır bölen teröre cebin savaş veriyoruz. Daha 6 sene ilk FETÖ’cü terör örgütü, bayrağımızı sıyırmak istedi, ezanımızı dindirmek istedi. Ona de bu kerim millet, sizler cevaz vermediniz. Cumhurbaşkanımızın davetiyle meydanları doldurdunuz, yıldırı örgütüne adalet ettiği cezayı verdiniz. O gece birey verdik amma bayrağımızı indirtmedik. O şeb halkın ve Hakk’ın gücü tankın gücünü yenmiştir. 15 Temmuz darbe girişimindeki şehitlerimize Tanrı’tan rahmet diliyoruz. Eksiksizlik Sayar kardeşimizin ismi burada yaşayacak, Rabb’im onların şehadetine, onların makamına bizleri dahi vasıl eylesin.”

Martir Açıkgöz Uzman Çavuş Eksiksizlik Sayar İçme Suyu Tasfiye Tesisi’nden, bölgedeki 43 mahallenin istifade edeceğini bildiren Sebep, “İnsanı neşelendirmek böyle bir molekül. İnsanı neşelendirmek emreylemek insanlarımızın ihtiyacına kulak yollamak, kulak arkası etmemek söylemek. Tığ de 20 yıldır böyle yapıyoruz. Hep bu yoksunlukları sona erdirmek amacıyla 20 yıldır sakır sakır Cumhurbaşkanımızın, liderimizin önderliğinde layenkati demeden çalışıyoruz. Amacımız insanımızın yüzünü güldürmek. Gurbetten memlekete gelirken sağ salim gidip gelmenizi çıkarmak. Bunu de başardığımızı düşünüyorum. Ama işimiz bitti mi ? Bitmedi. Çünkü ihtiyaçların biri görülür ayrıksı ihtiyaçlar gelir. İnsan yaşadığı müddetçe kesinlikle ihtiyaçları olacaktır. Allah sizden razı olsun, Tesisimiz aldatıcı olsun. Türkiye’yi tesislerin açılışında, yıpranmamış güzellikleri birlikte karşılamada Rabb’im bizleri buluştursun.” diye niteleyerek konuştu.

İlçede buğday hasadına üstelik katılan Saika, biçerdöver kullandı. Yıldırım, elan sonraları Kavak Belediyesi Yaşardoğu Karakucak Güreş Festivali’ne ve Vezirköprü ilçesinde Vezirsuyu Mesire Alanı ve Sosyal Tesisleri’nin küşat programlarına birlikte katıldı.

Sebep’a programlarda, Ilbay Zülkif Dağlı, AK Parti Umumi Komutan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Öğür Samsun milletvekilleri ve partililer ile Samsun Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Nihat Antipatik, DOĞRU Parti İl Başkanı Ersan Aksu, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak eşlik etti.

Share: