28. Çevrim POMEM mülakatında adayların dikkat etmesi müstelzim hususlar

28. Aktarılma Pomem dolay afiyet aşaması ve değişik sınav aşamalarında özen edilmesi gereken hususları yayınlıyoruz.

28. Ahit Pomem sınavına Lisans mezunu 62.175 erkek, 36.007 eş ile dolay lisans mezunu 42.096 eş, 24.564 eş tutmak üzere hep 164.842 namzet başvuruda bulunmuştu.

Bu adaylardan Lisans mezunu 62.175 eş ile 16.000 avrat, ön lisans mezunu 16.000 erkek ile 4.000 avrat aday tutmak için hep 98.175 aday sınav aşamalarına katılmaya adalet kazandı.

20 Gücük Ay 2022 tarihinde başlayan ve benzeri süre elan bitmeme edecek olan Dolay sağlık kontrolü ve fiziksel ehliyet sınavını geçenler namzet mülakat etabına girmeye hak kazanacak ve tüm aşamalar sonuçlandırılacak.

Memurlar.net namına dolay keyif aşamasında adayların dikkat etmesi müstelzim hususları açıklıyoruz:

1. Seyrek saçlar ve çokça peyda sıfır saçlar öğrenciliğe kabul edilir. Kelliği çokça olanlar kabul edilmez. (Hamilton skalası)

2. Yüz hatlarında, doktor kontrolü esnasında 5 metreden adaya bakıldığında merkez belirleyici nitelikte olabilecek kalıcı izi olanlar elenir.

3. Yarık damak ve ikilik kavşak mevcudiyeti veya ameliyatlı olanlar elenir.

4. Kısmi veya cümle renk körlüğü var olanlar elenir.

5. Flaş göz kapağı düşüklüğü, şaşılık, irislerdeki kalite farklılığı, ayn kapağına ilgili ameliyat bulgusu ve bir durumları tayin edilenler elenir.

6. Kulakta eşkal belirleyici ya de işlev kaybına amil olacak nitelikte şekil bozuklukları olanlar elenir.

7. Kekemelik evet bile benzeri konuşma bozukluğu olanlar elenir.

8. Eksiklikleri çakılı takma evet birlikte dental implant uygulaması ile rehabilite edilmemiş olgularda yöre kol dışındaki 5 ten beş altı diş eksiklikleri öğrenciliğe kabul edilir. 5 ve 5 cilt fazla diş eksikleri akseptans edilmez. Üçüncü iri öğütücü diş dişlerin yokluğu ayıp yerine değerlendirilmez, okluzyonda (Kapanış) ve fonksiyonda sıfır batık dişler ile tedavi edilmemiş mevcut diş kökleri yarım yamalak diş kabul edilir. Ortodonti (lif) tedavisi olanlar akseptans edilir.

9. Boyunda tiroid ameliyatına tutkun kirli varsa gönül elenir.

10. Solunum ya de deveran sistemine ait geçirilmiş cerrahi müdahale izi olan yaşama elenir.

KAPAT X

11. Sine evet da sırtta kendiliğinden kötülük vermesi sonucu veya sima ya birlikte dalan çizmek vasıtasıyla oluşuk izler olanlar elenir.

12. Ciğer kafesine ilişik gözle görülebilir ati derecedeki gestalt bozukluğu olanlar elenir.

13. Çıkıntı olanlar elenir.

14. Temas iki branş, civar dal ve parmaklarda fonksiyon kaybı, suret bozukluğu, kısmi ya üstelik umum örgen kaybı, gestalt kısalık olanlar elenir.

15. Kollarında ve ellerde yalnız başına uymazlık verme sonucu veya âdemoğlu evet üstelik eşkâl çizmek yoluyla oluşuk izlerin ve keski yiyecek alışkanlığı olanlar elenir.

16. Yazlık resmî elbise giyildiğinde açıkta artan yerlerde 5 metreden suret belirleyici olduğu belirleme edilen her tip izi olanlar elenir.

17. Vücudunun değme durumunda deri üstü yahut altında esrar üst taşıyanlar elenir (piercing, başlı vs. malzeme).

18. Seçkin iki uyluk, diz, kadem, ayaklarda yalnız başına kötülük verme sonucu benibeşer ya da model yemek sonucu oluşmuş izleri olanlar elenir.

19. Vücudun neresinde olursa olsun gelişigüzel çeşit kalıcı vuruş ve bir temelli uygulamaları olanlar elenir.

20. Tamam vücuda bakılarak cilde ilişik vakayiname ve ilerleyici hastalığı olanlar elenir. (psöryazis, vitiligo vb.)

21. Pomem ön esenlik testi aşamasında; vücutta yahut ellerde tremoru (halk titremesi) olanlar elenir.

Pomem yöre afiyet testi aşamasında; kuruldaki ruh bilimci, hekim ve başka üyeler, adayın buluşma sırasında verdiği cevapların, cisim dilinin, mimik ve jestlerinin seçme psikolojik-münhezim belirtisi olup olmadığının değerlendirilmesi, encam tetebbu gerektirmeyen çarpık çurpuk tetkik ile saptanıp, gözle görülebilen uzuvların fonksiyon kaybı, format bozukluğu, çor sekelleri, geçirilmiş faaliyetler izleri ile ait bulguları kamu cisim üzerinde araştırılıp tespit edilmesi sorumluluğunu taşımaktadırlar.
Pomem dolay sağlık testi aşamasında hele kabile ve kilogram ile daltonizm testinde banko ödünleme verilmemektedir.

Bu aşamayı güzeşte adaylar mecmu 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki spor parkurunda yarışacaklar.

Adayların muvaffakiyetli sayılabilmeleri üzere oluşturulan parkuru koca adayların 48 saniyede, avrat adayların 50 saniyede tamamlamaları gerekmektedir. Fiziki ustalık parkurunu 40 saniye ve elan hor sürede bitiren eş adaylar, 42 saniye ve elan dun sürede tümler kadın adaylar 100 tamam fakül alırlar. Fiziksel yeterlilik sınavı sonucunda 60 puanın altında düzlük adaylar talimatname gereği akim sayılırlar. Fiziki yeterlilik sınavında 60 puanın altında alan adaylara “0” liyakatsiz puan verilir.

KAVUŞMA SINAVI

Yöre keyif aşamasından sorunsuz geçen ve fiziki ustalık parkur aşamasını başarıyla bitiren adaylar daha sonraları açıklanacak tıpkı tarihte telaki komisyonu tarafından icraa edilecek olan buluşma sınavına bağımlı tutulacak.

Adaylara, soruların yazılı olduğu tıpkı kart çektirilir. Bahis hakkında düşünmesi ve sokum yapması amacıyla müddet verilir. Konu ile ilişik komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Laf hakkında vukuf düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini istimal becerisi, başlamak için beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi nokta tevessül etmek amacıyla toplam 100 tamlık puan üzerinden yapılır. Adayın kavuşma sınavından muvaffakiyetli olabilmesi amacıyla 100 fakül üzerinden yer az 70 puan alması gerekir.

Mülakata girecek adaylara memurlar.net adına başarılar dileriz.

Share: