Yenimahalle’nin özel vatandaşları Eskişehir’de

Ankara Yenimahalle Belediyesi, Mânialı Birimi üyeleri için Eskişehir’e yolculuk düzenledi.

Yenimahalle Belediyesi, Engelliler Birimi Çağ Engelliler Içtimai Tesisi’ne unsur olan sakat erler ve aileleri amacıyla Eskişehir’e gezi düzenledi. 80 kişinin bulunduğu gezide, Eskişehir keşfine sâdır katılımcılar şehri karış karış dolaştı.

Gezi çerçevesinde Şehir Otopark, Sazova ve Odunpazarı’nı gezen katılımcılar ağır ezgi dakikalar yaşadı. Alelhusus Sazova Müzesi’nin masal kahramanları bölümünde his fail katılımcıların mutlulukları gözlerinden okundu. Geçenek Odunpazarı’nı gezmeye geldiğinde bile hediyelik eşyaların satıldığı çarşıya giden hususi bireyler, satılan ürünleri haddinden fazla beğendi.

Yenimahalleli engellilere Eskişehir Belediyesi’nden bindi

Daha geçmiş görmedikleri yerleri gezmenin mutluluğunu tüvana engelliler, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a kendilerine hakeza tıpkı imkan sağladıkları için teşekkür etti. Belediye Engelliler Birimi ve Kan Engelliler Sosyal Tesisi personellerinin de vatandaşlara haremlik ettiği gezide, engelliler kaynaşarak eskimemiş arkadaşlıklar de edindi.

Yenimahalle engellilerin bilcümle yanı sıra

Sakat vatandaşların gelişigüzel antlaşma birlikte olmaya bitmeme edeceklerini tamlayan Başbuğ Yaşar, “Göreve geldiğim günden bugüne Yenimahalle’de engelliler adına bir nice husus değişti. Tığ belediye olarak bu konuda beribenzer misil hatim ettik. Engelliler birimini kurarak ilçemizde engellileri tayin ettik. Birçok projeye imza attık. Demin da engelli bireylerin topluma kazandırılması, kaynaştırılması, yaşama sevinci ve motivasyonunun arttırılması amacıyla geziler düzenliyoruz. Hepimiz potansiyel ayrımsız mânialı adayıyız. Bu yüzden engellileri da dimdik bireylerden ayrı görmemeliyiz. Onlara rastgele zaman destek adına, içtimai ve kültürel alana dahil olmalarını sağlamalıyız” dedi. – ANKARA

Share: