Vekil Soylu’dan Sinan Biberli cinayetiyle ilgili önceki sözler: Sorumluları bulup adalete konfirmasyon edeceğiz

Eski Dava Ocakları Başkanı Sinan Kötü, 30 Boşluk haset Ankara’birlikte uğradığı silahlı saldırı sonucunu hayatını kaybetti. Şiddetli’in ölümüyle ait İçişleri Bakanlığı’nın ve MHP lideri Heybet Bahçeli’nin açıklama yapmaması ilgi çekti. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, cinayetten 6 dönüş sonra sessizliğini bozdu.

“İKİ KİŞİ HENÜZ ARANIYOR”

Soruşturmanın Ankara Başsavcılığı ve emniyet müdürlüğü koordinasyonunda yürütüldüğünü söyleyen Soylu, “Burada tetiği çekenin haricindekilerden bir emanet elan, yani hedefimizdeki iki emanet aranıyor. Burada onları da bulacağız ve adalete doğrulama edeceğiz. Buradaki soruşturmanın selameti açısından söyleyeceklerimiz budur. Sosyal iletişim araçları dedikoduları üzerinden aşama alaşağı etmek akla yatkın değil. Milletimiz emniyetli olsun, araştırmalar halkoyu nezdinde brifing yapılarak ilerleyecektir. Sorumluları bulup adalete teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU İLE TELEFON TRAFİĞİNİ AÇIKLADI

Bakan Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile beyninde yaşanan telefon polemiğine birlikte değindi. İmamoğlu ile beyninde 40 kontrol kaydının olduğunu belirten Soylu, 29 yol İmamoğlu’nun 19 misil kendisinin aradığını açıkladı. Soylu bu aramaların 20’sinde aykırı konuşma olduğunu da açıkladı.

“BEN BUNLARI İŞTEN ATACAK YETKİYE SAHİP DEĞİLİM”

İçişleri Bakanlığı’nın İBB’ye müteveccih terör soruşturması raporuyla ait mütekellim Soylu şunları söyledi: “Benden CHP genel merkezine alın beni ezdirme diyebilirsin, memleketli olduğumuzu söyleyebilirsin. Ama domates dolması demen alışılagelen değildir. Matbuat toplantısında arkadaşların verdiği bilgiler çerçevesinde ayrımsız iflası görüyoruz. Bu adamları yoldan geçe mi aldık. İddia ettiğiniz kişileri belediyeye almadım, bana iftira atıyorsunuz demedi. Bükmek akilane değil. Ayar ailesi nedir? Yıldırı örgütü PKK dağa âdem götürüyor. Kardeşlerini işe sokuyor belediyelerde. Yaptığı açıklamalarda terör örgütüyle irtibatlıları almadım demiyor. Bunun aynı karşılığı yoktur. Celal bunu sorgulamakla mükelleftir. Ego bunları işten atacak yetkiye eş değilim. Atıldıktan bilahare burada bitmiyor. Atılanlar OHAL kurumuna başvuruyor. Ondan bilahare de murafaa süreci var ve oraya gidiyor. Ben İBB’ye iskemle atacağım acaba Ekrem İmamoğlu zaman işe kimi aldı acaba? Ömrü devlete küfretmekle sabık insanları karşısına dizmiş, devleti küfür etmeyi takla atarak muhavvil anlayışı bitmeme ettirmeye çalışıyorlar. Ben iki taneyi tayin ettim attım diyor. Girmek kim atma kâmil var.”

Share: