Tıpkısı cali hekim vakası dahi Erzincan’bile görüldü! Ambulansla sökel naklederken yakalandı

Karın kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Sene Üniversitesi Dursun Odabaş Tababet Merkezi’nde otama gören benzeri hastalanmış, yakınları marifetiyle İstanbul’a nakledilmek istendi. Bunun üzerine İstanbul’da özel cankurtaran hizmeti veren firma marifetiyle gönderilen ambulansa alınan parasız, Van’dan İstanbul’a nakledilmek üzere yola çıktı.

KENDİNİ “BALA DOKTORU” OLARAK TANITTI

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası’nda Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Mücadele Idarehane Müdürlüğü ile Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Bölüm Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan cankurtaran kontrol edildi. Ambulansta hastaya refakat fail ve kendini “bala doktoru” olarak tanıtan Osman Ç.’ye “hekim kimliği” soruldu. Üstünde hekim kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç., ibret ve tedirgin tavırları konusunda ambulanstan indirildi.

TTIBBI SEKRETERLİK BÖLÜMÜ MEZUNUYMUŞ

Yapılan kontrollerde düzme hekim olduğu muhtemelen ve hekim önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına alındı. Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.’nin İstanbul’daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor yerine tanıttığı belirtildi.

PARA KARŞILIĞI MERHEM YAZDIĞI İDDİASI

Para karşılığı kâh hastalara deva yazdığı ve keyif kurullarında ifade alımlarına tavassut ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edildi. Ambulansın içindeki tutkun ise kontrollerin ardından İstanbul’a gönderildi.

Share: