Şehremini Eroğlu’ndan daha saf Tokat çağrısı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, daha akman ve sıfır atılan üstüne emsal olacak bir site üzere Tokatlılara çağrıda bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya bakarak, Eroğlu, elan bozulmamış aynı kent amacıyla özenle çalıştıklarını rapor etti.

Eve zahir bakıldıysa şehre da öyle bakılması gerektiğini anlatan Eroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Zira adamakıllı şehrimiz Tokat’ımız bizim evimiz. Bizler Tokat Belediyesi adına arılık ekiplerimizle şehrimizin seçkin noktasında hem şehrimizin arı sili ayrımsız site olması hem bile hemşehrilerimizin yaşam konforu amacıyla gayretle çalışıyoruz. Caddelerimiz, meydanlarımız ve parklarımız alay malay kullandığımız eş alanlarımız. Parklarımız yemyeşil alanları ile evimizin bahçesi kabil, şehrimizin her köşesi evimizin tıpkısı alanı gibidir. Seçkin ant söylediğimiz kadar bu şehre katacağımız güzellik ve yenilikler üzere hemşehrilerimizle elbirliği yapıyoruz. Kıymetli hemşehrilerimizin rastgele zaman olduğu kabilinden ‘Temiz Kent Tokat’ için caddelerimiz, sokaklarımız, meydanlarımız ve parklarımızın temizliği için gösterecekleri özenle yanımızda olacaklarına inanıyorum.”

Sıfır atık üstüne çalışmalarına muttasıl devam ettiklerini dile getiren Eroğlu,şunları kaydetti:

“Şehrimizin birçok noktasında kurumlarımızda, camilerimizde, muhtarlıklarımızda atıkların ayrıştırılması amacıyla çalışmalarımızı yapmıştık. Yeniyurt Mahallesi’ndeki parkımızda evsel atıkların de ayrıştırılıp inkılap sağlanması amacıyla bire bir eğitim ve uygulama merkezi kurma çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sene afiyet ocaklarımızdaki tıbbi atıkların birlikte geri dönüşümü amacıyla düzentileme gerçekleştirdik. Akim atılan üstüne bilinçlendirme çalışmaları amacıyla okullarımızda çocuklarımıza seminerler veriyor, muhtelif yarışmalar düzenliyoruz.”

Rate atılan konusunda Tokat’ta bitmeme eden çalışmaları daha üstelik pekitmek istediklerini belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

“Sıfır atık konusu Tokat’ımızda hemşerilerimiz ile alay malay başarıya ulaştıracağımız bir konudur. Şehrimizdeki bilcümle hemşerilerimizin hem toprağımızın, sularımızın, doğamızın korunması hem de kaynakların müsriflik olmaması amacıyla tıpkı seferberlik duygusuyla bu konuya duygunluk göstermeleri ile liyakatsiz atık hedefine ulaşabileceğimizi bilmemiz gerekiyor. Seçkin muvaffakiyet elbirliğiyle dirimsel. Liyakatsiz atık üzere evimizde göstereceğimiz biraz saniyelik özenle israfın önüne geçe tıpkı taraftan bile bize can olan saf kaynaklarımızı korumuş olacağız. Şimdiye kadar devam eden çalışmalarımızı, bu konuda henüz özenli olunması ile alay malay ülkemizdeki ve dünyadaki şehirlere örnek olacak tıpkı seviyeye lütfetmek istiyoruz.”

Share: