Şaşırtı ekrana yansıdı, Ilbay gözyaşlarını tutamadı

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Öğretmenler Haset’nde karşılaştığı sürpriz zımnında gözyaşlarına bilge olamadı.

Tokat’ta 24 Kasım Öğretmenler Haset, 26 Haziran Atatürk Firez Sarayında planlı törenle kutlandı. Törende kürsüye mevrut Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, öğretmenliğin önemine vurgu yaparak, “Ülkece çocuklarımızı yarınlara haddinden fazla daha bereketli alıştırmak kadar benzeri hedefimiz var. Bu anlamda hele kurumları düzeltme noktasında elimizden geleni hesabına getirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimizin çokça altın katkılarıyla bunu yapıyoruz. Eğitimi hemen materyaller, laboratuvarlar oluşturmaz. Öğretmenlerimizin o haddinden fazla değerli katkılarıyla terbiye oluşur. Kendilerine esasen minnettarız” dedi.

Ilbay Hatipoğlu konuşmasının peşi sıra sahneden ayrılırken, kendisi için hazırlanan sürpriz ekrana yansıdı. Korgan İmam Dil Cambazı Ortaokul ve Lisesinden Türkçe ve Literatür Öğretmeni Süleyman Şafak, program üzere özel hazırlanan videoda Ilbay Hatipoğlu ile olan meslek anılarını anlattı. Öğretmenini yıllar sonra ekranda gören Vali Hatipoğlu, gözyaşlarını tutamadı.

Programın böylecene, adaylıklarını mütemmim öğretmenler ant etti. Borsa İstanbul Toplumsal Ulum Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı oratoryo gösterisi sergilendi. – TOKAT

Share: