Sahte doktorun tahliye talebine mahkemeden ret

Cali doktorun boşaltma talebine mahkemeden ret

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’dahi yapmacıklı hekim Ayşe Özkiraz’ın avukatı aracılığıyla yaptığı tahliye talebi, mahkeme eliyle reddedildi.

Geçtiğimiz hafta Türkiye gündemine oturan cali doktor olayının ardından 25 Son Teşrin’bile tutuklanarak Tekirdağ Cezaevi’ne konulan Ayşe Özkiraz’ın alıkonulma haline avukatı aracılığı ile yaptığı itiraz, Çerkezköy 3. Asliye Ukubet Mahkemesi tarafından reddedildi. “Madama Matruşka” lakabı ile anılan Özkiraz’ın esasta hekim olmadığını ise önce fark edenin hastanede kendisiyle iki defa buluşan yeni sevgilisi olduğu öğrenildi. İddiaya bakarak Özkiraz, akıbet iki ayda tün saat 24.00-02.00 sıralarında çocuk doktorunun odasında kullanılmamış sevgilisi ile iki kat buluştu. Özkiraz’ın Instagram üzerinden tanıştığı eskimemiş sevgilisi V.C.’nin dikkati sebebiyle ikinci kavuşma sonrası açıklanmış olduğu argüman edildi. Çevresine olduğu kabil kullanılmamış tanıştığı arkadaşlarına birlikte kendisini doktor yerine tanıtıcı Ayşe Özkiraz’ın tavırlarından şüphelenen V.C.’nin yaptığı araştırma ile Özkiraz’ın hekim olmadığı kadar Cerrahpaşa Tababet Fakültesi öğrencisi olmadığını bile öğrendiği belirtildi. V.C., içtimai medyadan ulaştığı tüvana kadının gedikli olan çarkıt sevgilisi C.T.K.’ya Özkiraz’ın doktor olmadığını söyledi. V.C., Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na de giderek, Çerkezköy Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na yaraşmak amacıyla Çerkezköy Fehamet Hastanesi’nde “Hekim Ayşem” olarak 2 aydır tanıdığı ve iki nöbet görüştüğü kız arkadaşının esasta doktor olmadığını, çevresini ve hastane yönetimini kandırdığı kadar kendisine da domates dolması söylediğini, konunun araştırılması gerektiğini belirttiği benzeri arzuhâl verdi. Bu durumu Ayşe Özkiraz’ın eski erkek arkadaşı C.T.K.’ya üstelik telefonla bildiren V.C.’nin hastane yönetimini üstelik bilgilendirmesi ile olayın ortaya çıktığı öğrenildi. Aylardır hastanede kendini doktor kendisine tanıtan, önceki ivedi serviste, arkası sıra 2-3 ay çocuk doktorunun yanı sıra doktor rolüne bitmeme fail Özkiraz’ın doktor olmadığı ortaya çıkıntı oldu. Özkiraz’ın birlikte çalıştığı doktorun sekreteri A.’nın önce Ayşe Özkiraz’ı, arkası sıra annesi Semra Aslan’ı hastaneye çağırarak ikisini yüzleştirmesi ile olayın ortaya çıktığı öğrenildi.

Hastane polisine doğrulama etmeden evine göndermişler

Hastanede hekim odasında annesi Semra Arslan ile yüzleşen Ayşe Özkiraz’ın annesinin argüman ettiği gibi Ankara’dahi bir hoca olmadığı ve Kızılpınar’dahi ev kadını olduğunun öğrenilmesinin arkası sıra Hekim M.’nin “Illet hakeza müzahrefat söyledin? Bizi bozukluk böyle tıpkısı oyunun içine soktun? Biz sana güvendik. Kalburüstü tıpkısı tababet öğrencisi olduğuna inandık. Bırak başarılı hekim olmayı, tıp fakültesinin yolunu bilmediğin ortaya artık” diye niteleyerek aksülamel gösterdiği bile öğrenildi. Olayın ortaya çıkmasının arkası sıra Ayşe Özkiraz’ın 12 Teşrinisani’de şifahane polisine tasdik yapılmak adına evine gönderildiği sav edildi. Olayın üzerinden 4-5 dönüş geçtikten sonradan V.C.’nin Büyükçekmece Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulunduğunu öğrenen sayrılarevi yönetiminin Çerkezköy Cumhuriyet Altını Savcılığı’na giderek 17 Son Teşrin tarihinde yanlışlık duyurusunda bulunduğu argüman edildi. Cürüm duyurusunun arkası sıra düzme doktor Özkiraz’ın evinde yapılan aramada yapmacıklı kimlikler, tıbbi malzemeler ele geçirilirken, ifadesinin ardından mahkemeye atıf edilen Özkiraz tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir haftalık itiraz süresi içerisinde cali doktor Özkiraz’ın alıkonulma haline itiraz fail avukatına Çerkezköy 3.Temel Ceza Mahkemesi’nden ret yanıtı gelirken, önümüzdeki günlerde Özkiraz için hazırlanacak iddianame sonrası anlık süreci başlayacak. Olayla ilgilendiren Esenlik Bakanlığı marifetiyle görevlendirilen 2 müfettiş ise dört periyot süren incelemelerini tamamladı.

Share: