Öz: “Türkiye, öğretmenlerin omuzunda yükseliyor”

DOĞRU Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Güvenli Salt, 24 Kasım Öğretmenler Günü zımnında yayımladığı tebrik mesajında, geleceğin mimarlarını hürmetle selamladığını söyledi.

Mesajında, öğretmenlerin zat hayatlarından fedakarlıkta bulunarak geleceği inşa ettiğini tamlayan AK Fırka Erzurum İl Başkanı Mehmet Sakıncasız Öz, “Üreten, gelişen ve güçlenen Türkiye’nin yarınlara güvenli adımlarla yürümesini sağlayıcı kamu öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyetler seviyesine anlayış hedefiyle yola çıktığını hatırlatan Başkan Temiz, “Öğretmenlik tarihin rastgele döneminde balaban benzeri utanmak görmüş ve arz saygın meslekler beyninde kayran almıştır. İslam’ın önce emrinin ‘oku’ olması dolayısıyla birlikte icap dini yönden ve gerekse içtimai yaşamımızda haddinden fazla iri çekinmek ve birlik duyduğumuz öğretmenlerimiz, yarınlarımızı nesir eden geleceğimizin mimarları olarak başımızın tacıdır. Bizi okumuş yarınlara öğretmenlerimizin yoğurduğu ati nesillerimizin taşıyacaktır. Şeyh Edebali’nin attığı ‘insanı yaşat kim heybet yaşasın’ tohumlarıyla bugünlere mevrut Türk milleti, tıpkısı felsefeyle yarınlarını düz yazı etmeyi ve bölgesine hakim, acun milletleri beyninde alay sahibi işlek bir devleti ati nesillere aktarmayı eğitim bilimi ordusunun emekleriyle başaracaktır. Sorumlulukları nazik olan, jeopolitik öneme eş tahakküm bire bir coğrafyada bin yıldan çok benzeri süreden beri ayakta kalmayı başarmışsak ve zaman üstelik yarınlara ümitle ve güvenle bakabiliyorsak bunda elbette en büyük behre, terbiye ordumuzundur. Bu vesileyle yurdumuzun ciharıyek beraberinde canla başla çalışarak nesiller düz yazı eden öğretmenlerimizi tırsmak ve dostça selamlarken, eğitim bilimi şehitlerimizi rahmetle el ediyorum.” dedi. – ERZURUM

Share: