Otlukbeli Kaymakamlığından Özdağ’ın tweetine yönelik açıklama

Erzincan’ın Otlukbeli Kaymakamlığınca, Yengi Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ’ın bugün içtimai medya hesabından paylaştığı tweete müteveccih açıklama yapılarak iddiaların uydurma olduğu kaydedildi.

Özdağ zaman öğe saatlerinde yaptığı paylaşımda, “Erzincan’ın Otlukbeli ilçesi kaymakamı (bahis konusu kaymakam görevden ayrıldı) 1 ay ilk muhtarlar ile yaptığı toplantıda sığınmacıların karye nüfusuna kaydını istemiş. Muhtarlar itiraz etmişler. Espas köylere mi geldi? Anadolu’yu engelleme ettiriyorsunuz.” ifadelerine düz verdi.

Konuya ilgili Otlukbeli Kaymakamlığından şu izah yapıldı:

“1. 17.01.2023 tarihinde toplumsal medyada paylaşılan “sığınmacıların nüfusa kaydedilmesi” iddiasını haiz tweet ile ilgili olarak bu açıklamanın yapılması muktezi görülmüştür.

2. Otlukbeli ilçemizde eski kaymakam Temmuz 2022’de görevden ayrık olup, kâin kaymakam ise Ağustos 2022’de göreve başlamıştır. Nedeniyle söz konusu iddiada eski kaymakamın 1 kamer evvel aynı toplantı yapmış olduğu belirtilse dahi bu gibi değildir.

3. Ayrıca Türk vatandaşı olmayan on paralık kimsenin Türk şahıs kütüğüne kaydedilmesi cins olmayıp sav tamamen asılsızdır. Kamuoyunun bilgisine en olunur.” – ERZİNCAN

Share: