Narman Peribacaları “yıldız şöleni” ile görüntülendi

Erzurum’un Narman ilçesindeki peribacaları, “nasip şöleni” ile görüntülendi.

Valilik, Büyükşehir ile Narman belediyelerinin yürüttüğü çalışmalarla turizme kazandırılan Narman Peribacaları, gelişigüzel sezon ziyaretçi çekiyor.

ABD’deki Balaban Kanyon’a benzerliğiyle sıra yerli ve yabancı turistleri ağırlayan peribacaları, akşam dahi etraflı pozlama tekniğiyle kader ve Gökyolu galaksisi girmek talip fotoğraf tutkunlarının yol uğrağı yeri oluyor.

Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle bölgeye giden Erzurum Foto Sanatı Derneği (ERFOD) üyesi ayrımsız ekip, “baht şöleni” yaşanan bölgede cazibe yaptı.

Fotoğrafçılar, albeni sıcaklığının sıfırın altına düştüğü bölgede gece boyu peribacalarını yıldızlarla bütünleştiren kareler çekti.

“Gece çekimleri burada az çok iyice oluyor”

ERFOD Başkanı Yıldıran Saika, AA muhabirine, bölgeyi öncelemek üzere sanatsal icraat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hava karardıktan sonra peribacalarında çekimler yaptıklarını rapor fail Yıldırım, “Bura ruz ve tün çekimler üzere değişik temas çeşit ortamı foto sanatçılarına sağlıyor. Bölgede peribacalarıyla çok pir fotoğraflar ortaya hissetmek türlü.” dedi.

Işık sanatçısı Fatih Coşkun Ertaş ise bölgenin özellikle al yapısıyla haddinden fazla dikkati çektiğini belirterek, “Arkadaşlarla kader pozlamaya geldik. Gökyolu ve kader izi yapacağız. Saatlerce çekimler yapıyoruz. Elan ilk da yeniden bu bölgeye gelmiştik. Gece çekimleri burada az çok iyicene oluyor.” diye niteleyerek konuştu.

Fotoğraf sanatçısı Tasavvur Kayaç de peribacalarının ziyaretçileri cezbettiğini söyledi.

Gündüz çekimlerinde fayton gezisi, atlı safari ve ATV gezilerinin yanı sıra dronlu çekimler yaptıklarını anlatan Kaya, “Şimdi yıldız pozlama yapacağız. Bugün gökyüzünde kamer namevcut. Ay olmadığı için Gökyolu galaksisi ve yıldızlar çokça açık gözükecek. Bilcümle fotoğrafseverlerin gelip burayı görmesini başvuru ediyorum.” dedi.

Işık sanatçılarından Ahmet Çelik, kentin turistik yerlerinde Samanyolu ve yıldızları mufassal pozlama tekniğiyle fotoğraflayarak şehrin tanıtımına ulama sunduklarını kaydetti.

Share: