Naci Görür deprem sonrası daha da korkuttu: Artık elan üstelik riskli

Kahramanmaraş’ta bu sabahleyin meydana gelen depreme ait olarak uyarıda mevcut yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, “Havza, Elazığ depreminden sonra daha üstelik riskli” dedi.

Kandilli Rasathanesi, zaman Kahramanmaraş Tevekkeli’üstelik 4.6 büyüklüğünde yer sarsıntısı meydana geldiğini duyurdu. Saat 09.11’birlikte gerçekleşen depremin derinliği 3.4 kilometre ölçüldü.

AFAD, yer sarsıntısı sonrası “Eski olsun Kahramanmaraş. Yer Sarsıntısı sonrası, zaman itibarıyla, ters tıpkısı ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri izlem ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Prof. Dr. Naci Görür ise Kahramanmaraş’taki depreme ilişkin kendisine toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda; Elazığ’bile 24 Eş 2020 tarihinde, 6.8 şiddetinde meydana mevrut depreme da değinerek şu ifadeleri kullandı:

“Maraş, Tevekkelli’üstelik 4,6’lık yer sarsıntısı oldu. Bu hareket 14 Temmuz’de Pazarcık yöresindeki kırık zonu içerisinde, belli Şarki Hatay Fay Zonunda.

Elazığ depreminden sonraları kesim elan birlikte riskli. İRAP Planı (İl Kıran ve Riziko Azaltma Planı) yavaş kendisine uygulanmalı.”

Share: