Müküs Çayı’nda akıntıya kapılan hemşireye ulaşılmaya çalışılıyor

Siirt’in Pervari ilçesinde, Müküs Çayı’na düşüp akıntıya kapılan abla Eyüp Zaman’i kontrol çalışmaları 47 gündür sürüyor.

Beğendik beldesi mevsuk 11 Haziran’üstelik ayağı kayarak çaya düşen, İlçe Keyif Müdürlüğünde görevli meslektaşını idare etmek amacıyla suya giren ancak akıntıya kapılan Sıra’i arama çalışmaları sabahın er saatlerinden havanın kararmasına kadar 130 kişilik kadro eliyle gerçekleştiriliyor.

Müküs Köprüsü, Bitlis’in Hizan ilçesine vabeste Hacımehmet köyü ile Yoğun Baraj Gölü mevkilerinde su altını ve üstünü inceleyici eden ekipler, baraj bölgesinde suyun altındaki ağaçlık ve kayalık alanları arama ediyor.

Dalgıçlar, çayın baraj gölüyle birleştiği bölgede dalış gerçekleştiriyor.

Van Bitirmiş Sualtı Kontrol ve Istirdat, Elazığ Polis Sualtı Arama ve Istirdat görevlileri ile cingöz, UMKE, AFAD ve düzenlilik korucularının katılımıyla yapılan çalışmaları hemşirenin babası Münevver Sıra ve akrabaları birlikte strateji ediyor.

Pervari İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli hemşire Halime Timurtaş çayda akıntıya kapılarak yaşamını yitirmiş, arkadaşını yetişmek amacıyla suya giren bacı Eyüp Gün ise sürüklendiği akıntıda kaybolmuştu.

Share: