Milletvekili Özyürek: “HDP etmek PKK emreylemek”

Sivas’ta mahalle muhtarlarıyla bire bir araya mevrut Mebus Ahmet Özyürek, “HDP buyurmak PKK demek” dedi.

Ulusalcı Debi Partisi Sivas Mebus Ahmet Özyürek muhtarlarla benzeri araya geldi. Kentte kâin aynı kafe restoranda planlı programda konuşan Özyürek, “Ağır PKK, PYD ve hep terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız” dedi.

Mebus Ahmet Özyürek, “Bizim topraklarımıza geçerek askerimizi, polisimiz, öğretmenlerimizi sivil vatandaşlarımızı antrparantez hainler kundaktaki bebeğimizi martir ediyorlar. Biz üstelik diyoruz ki Irak, Suriye ve Fırat’ın doğusundaki terör örgütlerine karşı bire bir tedarik alalım. Ne yapalım? Türkiye Balaban Millet Meclisine bir betik getirelim. Kitap geldiği antlaşma diyorsunuz ki ‘Türk Silahlı Kuvvetlerine siz tehdidi gördüğünüz anda PKK, PYD yahut rastgele terör örgütünü hat güvenliğini ihlal ettiğini gördüğünüzde biz size yetki veriyoruz’ hangi yetkisi veriyorsun, hat ötesine cerrahi müdahale yapma yetkisi veriyorsun. ve ‘terörün kökünü kurutacaksınız’ diyorsunuz. Bunun zarfında Türkiye Balaban Ulus Meclisine tezkere geliyor. Geldiği antlaşma orda siyası partilerden HDP’nin hayır diyeceğini hepiniz biliyorsunuz. Münasebet HDP demek PKK eylemek. Amma hiç ummadığınız bire bir yerde CHP’de bununla bu arada olunca HDP ve CHP bu arada reşit oluyor. Peşi Sıra ayrıksı partilerde kuyruğa giriyorlar. Sanki oraya süsleyici ayrımsız siyası partide 2 pasaj milletvekilini koyarak sanki teskereye evet demiş oluyor. Senin 38 lime vekilin olacak bütünü orada mümteni ‘ben tezkereye evet dedim’ diyeceksin orada 2 parça vekil bırakıp gideceksin. Kimesne buna inanmaz. Bu operasyonların yapılması üzere Cumhur İttifakının Milletvekilleri evet dediler. Kardeşim imdi ego askerimin, polisimizi ve çocuklarımızı martir ettirmeyiz. Türk Silahlı Kuvvetlerine yetkiyi veriyoruz. Olur diyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“2023 yılında yapılacak önce umumi seçimde şerif Türk milleti o sandığa sizi gömecek”

2023 yılında yapılacak önce genel seçimde Sivas’ın yiğitleri ve asilzade Türk milleti o sandığa sizi gömecek diyen Özyürek, “Kitap geçecek ağır PKK,PYD ve hep yıldırı örgütlerinin kökünü kazıyacağız diyoruz. Evet diğerleri yararlı dediğinde ne oldu biliyor musunuz? Kime tamam dediler biliyor musunuz? Bu PKK’ya PYD’ye bütün terör örgütlerine ki silah desteği veriyor? Amerika Bir Devletleri veriyor ve Avrupa’dan bindi alıyor. Şimdi düşünüyoruz Avrupa ve Amerika bunlara destek veriyor. Sayın Kılıçdaroğlu ve HDP’liler ve diğer partililere ne girmek lazım. Eylemek kim bunlar nerden istek alıyor. Amerika Müttehit Devletleri ve Avrupa ile bu arada yani içerdeki ve dışarıdaki aksiyon birlikçiler tutkun kapılar arkasında kimlerin sulu uyuşma yaptığını hep bu arada demincek gördük mü. Biliyoruz bunu da. O ant bizde diyoruz kim kusura bakmayın HDP’sine üstelik CHP’sine üstelik ve diğerlerine üstelik bu vatanı bu bayrağı Allah’ın izniyle okunacak ezanımızı sizlere hayat etmeyeceğiz. 2023 bile yapılacak önceki umumi seçimde Sivas’ın yiğitleri ve asil Türk milleti o sandığa sizi gömecek inşallah” şeklinde konuştu.

Mebus Özyürek konuşmanın ardından muhtarların isteklerini aldı. Arkası Sıra izlence anı fotoğrafının çekilmesiyle serencam buldu. – SİVAS

Share: