MHRS randevusu elbet alınır?

MHRS 2010 yılında aktifleştirilmiş ve hastaneleri telefonla arayıp randevu alma alışkanlığımızı tamamen değiştirmiştir. Bekleme sürelerini azaltmaya yönelik olan bu hep hekim aksiyon gücünü elan artağan kullanmaya yaramaktadır. Hayatımızı kolaylaştıran MHRS’üstelik elbette randevu alınır?

İlandır

MHRS 2010 yılında aktifleştirilmiş ve hastaneleri telefonla arayıp randevu ahiz alışkanlığımızı ağız ağıza değiştirmiştir. Bekleme sürelerini azaltmaya müteveccih olan bu hep doktor aksiyon gücünü elan mübarek kullanmaya yaramaktadır. Hayatımızı kolaylaştıran MHRS’dahi lacerem termin alınır?

mhrs.gov.tr’yi ya de MHRS kıvrak uygulamasını ziyaret eden hastalanmış ve hasta yakınları, doluluk nedeniyle randevu alamadığı zamanlar oluyor MHRS (Merkezi Doktor Termin Sistemi) girişiyle, termin kabul etmek berenarı bayağı tıpkısı iş olmakla bu arada personel keyif eşliğinde ile tıpkı göz atalım

MHRS NEDİR?

Esenlik Bakanlığı bünyesindeki hastanelerden ve eş hekimliklerinden, diş hekimlerinden ve her kalem esenlik kurumundan online yerine termin alabileceğiniz MHRS oldukça faydalı ayrımsız sistemdir. MHRS’nin duraksız uygulamasının yanı sıra 182 hattı ile üstelik MHRS üzerinden termin alabilirsiniz. Türkiye’nin 81 ilindeki amme hastaneleri, 2010 yılından itibaren MHRS’ye dahil edilmeye başlanmış ve 2012 yılına gelindiğinde dokuz canlı çokça afiyet kurumu MHRS üstünde yerini almıştır.

MHRS Termin Ahiz

Randevu ahzetmek için öncelikle MHRS sistemine giriş yapıldığı andan itibaren sıhhatli tarafta hasıl etkili randevular ekranı karşımıza çıkarı. Bu kürsü üzerinden MHRS’da elan geçmiş almış olduğunuz randevuları birlikte görüntüleyebilirsiniz. Bu buton antre yapmış olan hastanın o güne büyüklüğünde almış olduğu eksiksiz randevuları gösterir.

MHRS Randevusu İptal Edilebilir Mi?

MHRS’da alınan seçkin randevu gerçekleşmeyebilir ve iptal edilebilir. Zaman Zaman vatandaşlar öz istekleri ile almış olduğu randevuyu becermek isteyebiliyor. Bazı Bazı üstelik randevuları olmasına rağmen iptal etmeden randevuya gelmeyen hastalar olabiliyor. Bunun sonucun tıpkı hata mesajı sms evet dahi andıran aracılığıyla hastaya ulaşıyor. Fakat gidilemeyecek benzeri randevunun özge tutkun haklarına girmemek namına öncesinden bozma edilmesi herhangi bir devir henüz sağlıklıdır.

Randevuların MHRS sistemi üzerinden fesih edilmesinin mütenevvi nedenleri olabiliyor. Örneği termin alınan doktor de tabir almış evet de yetkilendirilmiş olabilir. Hekimin düzentileme saatlerinde benzeri fark bahis konusu olduğunda randevu bizatihi tağyir edilir ve hastaya bilgilendirici ayrımsız mesaj gönderilir. Randevunun alındığı saatte fesih edilmesi müstelzim birtakım mecburi esbap birlikte züğürt ve hastalanmış yakınları vasıtasıyla oluşabilir. Bu sebeple termin iplik edilirse bilgi sahibi görünmek talip kişilerin MHRS sistemi üstünde kayıtlı olan telefon numaralarını ve e-yakın adreslerini aktüel tutmaları gerekmektedir.

MHRS’den Ne Zaman Randevu Alınır?

MHRS dayanabilen çok ant personel maaşları amacıyla beğenilen EKOBS ya üstelik Kol Portal ile karıştırılmakta olup, güncellemeleri eğlenceli yerine yapılmaktadır. Tam etüt saatleri yoğun olan bire bir hekime MHRS üzerinden randevu kırılmak istediğinde 16.00 denenmelidir. 16.00 sistemin sıfırlandığı saattir ve abes termin seçmek isteyenler üzere genişlik ferah zamandır. Fakat MHRS sistemi üstünde ayrımsız dönem için randevu alınamayacağı bilinmesi gerekir. Yani 00.00 itibariyle bulunduğunuz dönem için randevu alınamaz arz erken randevu bulunduğunuz günden tıpkısı sonraki gelişim günüdür. Fakat ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışan diş hekimleri bu uygulamanın dışında tutulmuştur. Ayrımsız aksiyon gününde 07.00’a büyüklüğünde tıpkısı periyot içerisinde kenar ve diş sağlığı merkezine termin alınabilir.

Share: