MHP’li Sert: MHP camiası yapışkan tezgahlara düşmeyecek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Verimli Yalçın, “MHP’ye baziçe kurmaya, başına tezgah açmaya çabalama gösterenler ziyandadır. MHP camiası; etki tezgahlara düşmeyecek, tuhaf oyunlara gelmeyecektir” dedi.

MHP’li Kerim Sarp, bağlanmış izah yaparak partisinin 53 yıldır değme badire, seçme bariyer, seçkin tuzaktan güçlenerek çıktığını belirtip, “MHP’nin siyaset sahnesindeki yararlı rolünü, antipatik gücünü ve budun nezdindeki itibarını hazmedemeyen kâh çevrelerin, sonuç günlerde yaşanan kâh hadiseleri vesile ederek partimiz aleyhinde bozgunculuk krizlerine girdiği gözlemlenmektedir. Arkadaş sâdır düşmanlarımızdan birlikte peyda hasımlarımızdan birlikte siyasal rakiplerimizden üstelik partimize, teşkilatlarımıza ve mensuplarımıza akla hayale gelmedik esassız suçlamalar yöneltilmekte, hakkımızdaki sefihane ithamlar birbirini kovalamaktadır. Biz sabır ve suhulet gösterdikçe, ılım ve hoşgörü ikliminde kaldıkça; fitne ve fücur erbabı çarklarını daha bir ihtirasla döndürmekte, farklı cesaretlenip fütursuzlaşmakta, seçme zamankinden elan seviyesiz yöntemlere başvurarak hücumlarını arttırmaktadır. Sabırlıyız; ama tutkun asla değiliz. Beklemesini biliriz; amma ikircikli değiliz. Sabrımızı sınayanlara bile hayat ve siyasa dersi vermekten irkinti etmeyiz. Ant, MHP’nin davasında ve insicamlı politikalarındaki haklılığını gösterecektir. Yeri ve zamanı geldiğinde konuşur; desise, düzen ve kundak erbabını susturmasını biliriz. Vakti geldiğinde Hazreti Ali’nin kılıcı Zülfikar peki; kötü güruhunun ateş yayımcı dillerini kesip bozguncuların boynunu koparırız” dedi.

‘TARAFIMIZ VE YERİMİZ BELLİ’MHP’li Sert, timsah gözyaşlarına kanmayacaklarını kaydederek, “Şarlatan pehlivanlara, yapmacıklı kabadayılara başmak bırakmayız. Sıska gümüşgöz atanlara itibar etmeyiz. 53 yıldır durduğumuz yerden milimetre oynamayız. Geldiğimiz noktadan dönmeyiz. Akrebin kıskacında yoğrularak sürdürdüğümüz siyasi mücadeleden, düzgün duruşumuzdan zerrece ivaz vermeyiz. İlkelerimizi, düzgün politik duruşumuzu savunmaktan ferasetsiz durmayız. Bizden görünüp bizi birbirimize düşürmeye çalışanların, üzerimizden siyasal kazanç sağlamasına okazyon vermeyiz. Suratsız mahfillerde tezgahlanan iz oyunlar; MHP’nin birlik ve beraberliğini, akva teşkilatlarımızın geçim ve düzenini bozamayacaktır. MHP, 53 yıldır seçme badireden, her engelden, herhangi bir tuzaktan güçlenerek çıkmayı bilmiştir” dedi.  ‘MHP, SİYASETTE KUTUP YILDIZIDIR’

MHP’ye değer suikastı yapıldığını savunan Sert, “İtibar suikastları, aleyhimizdeki algı çalışmaları, partimizi güçten düşürmeye, takatimizi tüketmeye yöneltilmiş saldırılar, bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Kitleleri şaşırtmaya, ortalığı karıştırmaya, kaos yaratmaya, MHP’nin kurumsal kimliğini lekelemeye çevrilmiş madik ve tezgahlar karşısında genişlik adaletli yargıcı Türk milletidir. Tığ; Hakk’a ve hakikate inandığımız kadar, milletimizin ferasetine üstelik güveniyoruz. Olaylar, insanlar, kurumlar, senaryo ve kurgular üzerinden MHP’yi zaafa uğratacağını, ışığının söndürüleceğini vehmedenler aldanmaktadır. MHP, siyasette kutup yıldızıdır. MHP’ye baziçe kurmaya, başına tezgah açmaya çaba gösterenler ziyandadır. MHP, bugüne büyüklüğünde haysiyet suikastlarından, valör ve şeref pusularından güçlenerek çıkmıştır, bundan sonra da talih değişmeyecektir. MHP camiası; yapışkan tezgahlara düşmeyecek, kötü oyunlara gelmeyecektir. Şehitlerimizin ermiş ruhları manevi rehberimiz, bize bıraktıkları savaş azmi iktidar kaynağımızdır. Mehabetli Cenabıhak; fasıklarla değil, doğrularla birliktedir” açıklamasında bulundu.

Share: