Metrukiyet aşamasındaki eşini öldürüp, içtimai medyada ‘gururlu hissediyor’ yazan maznun üzere ağırlaştırılmış müebbet delik cezası istendi

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde 9 Ağustos 2022 tarihinde boşanma aşamasındaki eşi Ayşe Korur’u (38) kayınpederinin evinde av tüfeğiyle vurarak öldüren Gencay Korur (41) için düzenlenen iddianamede müddeiumumi, ‘eşi isteyerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet dam cezası murat etti. Boşanma aşamasındaki eşi Ayşe Korur’u öldürdükten sonraları toplumsal medyadan ‘gururlu hissediyor’ paylaşımı yapan Gencay Korur, 12 Ağustos 2022 tarihinde Çanakkale İl Güven Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edildiği sırada Inanma çıkışında gazetecilerin bozukluk yaptın sorusuna, “Olgun yapmayın beni. Pafta yaptığı amacıyla öldürdüm” demişti.

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde güzeşte sene 9 Ağustos’ta Gencay Korur, kayınpederinin evine geldi ve boşanma aşamasında olduğu eşi Ayşe Korur ile bahsetmek istediğini söyleyerek eve girdi. Ayşe Korur’u tüfekle vuran Gencay Korur, elan sonraları fenomen yerinden kaçtı. Yaralanan Ayşe Korur, Ezine Ihtişam Hastanesinde yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Toplumsal medya hesabından ‘Ayşe Korur hakkın rahmetine kavuştu, ben namusumu temizledim, herkese duyurulur’ yazıp, ‘gülen yüz’ ifadesi ve ‘gururlu hissediyor’ paylaşımı eden Gencay Korur, polis güçleri ekiplerince İzmir’in Dikili ilçesinde yakalanıp, tutuklandı.

Tutuklu Gencay Korur için planlı iddianamede savcı, ‘eşi isteyerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası talep etti. İddianamedeki ifadesinde sanık Gencay Korur, eşiyle itilaf etmek üzere yanına gittiğini öne sürerek, “Eşim ile hem aramızın sarih hem da ailesinin neşeli olması zımnında tüfekle gittim. Tüfeği kayınvalidemin bahçesindeki hurda aracın içine bıraktım. Görüngü yeri olan kayınvalidemin evine gittiğimde, eşimi dışarıda yegâne başına otururken gördüm. Saklandığım için beni görmedi. Saklandığım yerde eşimin telefonunu dinlemeye başladım. Eşimin bir erkekle konuştuğundan şüphelendim. Tüfeği sakladığım yerden aldım ve eşim eve girdikten sonra pencereden hatır bakarak, 1 umum ateş ederek çekyattaki Ayşe’yi vurdum. Fenomen yerinden hızlıca uzaklaştım. Arkası Sıra İzmir’e gitmek üzere yola çıktım. Daha sonrasında ise polis güçleri ekipleri İzmir’e sadık Dikili ilçesinde beni yakaladı” dedi.

Toplumsal medyadaki paylaşımına ilgilendiren ise sanık Gencay Korur, “Dosya içeriğindeki bütün paylaşımları ben yaptım. Eşimi öldürdüğüm amacıyla pişmanım” diyerek konuştu.

Metrukiyet aşamasındaki eşini öldürdü, içtimai medyadan ‘gururlu hissediyor’ paylaşımı yaptı

Metrukiyet aşamasındaki eşi Ayşe Korur’u öldürdükten bilahare toplumsal medyadan ‘gururlu hissediyor’ paylaşımı yapan Gencay Korur, 12 Ağustos 2022 tarihinde Çanakkale İl Güvenlik Müdürlüğündeki işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edildiği tam Itimat çıkışında gazetecilerin sebep yaptın sorusuna, “Bilgelik yapmayın beni. Pafta yaptığı için öldürdüm” demişti. – ÇANAKKALE

Share: