Martir öğretmen Necmettin Yılmaz kabri başında anıldı

Tunceli’üstelik 2017’üstelik teröristlerce katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, şehadetinin 5’inci yılında Gümüşhane’deki kabri başında anıldı.

Fariza yeri Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane’ye dönerken 16 Haziran 2017’birlikte Tunceli’de PKK’lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra şehit edilen ve cenazesi 16 Orak Ayı 2017’de toprağa verilen Necmettin sarıklı amacıyla Torul ilçesi Demirkapı köyündeki kabri başında yâd töreni düzenlendi.

Törene, şehit öğretmenin ailesinin yanı sıra Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, Torul Belediye Reisi Âlem Tekâmül Özdemir, İl Milli Yetişek Müdürü Miraç Sünnetçi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Zengin katıldı.

Kur’an-ı Semih tilavetinin ve şehitler için edilen duanın arkası sıra Ilbay Taşbilek, şehidin babası Hamit, annesi Gülay, kardeşleri Ahmet ve Yahya Yılmayan, mezara karanfil bıraktı.

Taşbilek, Necmettin öğretmen başta başlamak için devletin bekası uğruna birey veren mecmu şehitleri rahmetle garip ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer’in de aileye taziyelerini ilettiğini belirten Taşbilek, şunları kaydetti:

“Biricik gayesi milletimizin aydınlanma davası ve bu davaya harıldamak olan gencecik tıpkı rekiz, ayrımsız öğretmenimiz… Acımız haddinden fazla iri amma biliyoruz kim devletimiz bile haddinden fazla iri. Özellikle evladımıza kıyan yavaş teröristler gelmek üzere bütün terör örgütü mensuplarının, terörün, yıldırıcı faaliyetlerin, devletimizin bilcümle birimlerinin vermiş olduğu destani mücadeleyle kökü kazınmaktadır. Tanrı bu yolda savaş fail askerimize, polisimize, jandarmamıza bilek nasip eylesin. Özellikle Necmettin öğretmenimiz, Aybüke kızımız girmek için vatanımızın ve milletimizin birliği, beraberliği uğruna vermiş oldukları mücadelede şehit olan bütün kardeşlerimize yağmur diliyorum.”

Ata Hamit Yılmayan de kendilerini bekâr bırakmayan herkese teşekkür ederek, “Ilkin Sayın Cumhurbaşkanımızın zatında eren milletimin zer evlatlarının hepsine şükranlarımı sunuyorum. İçlerinde olmaktan şeref duyduğum bu eren milletimizin hangi kadar değerli olduğunu şahsen Necmettin hoca bize yaşattı, yaşatıyor de. Hangi bahtiyar kim bu milletin benzeri evladıyız, Allah’a hamdüsenalar olsun.” ifadelerini kullandı.

Ihtifal töreninin arkası sıra Taşbilek ve beraberindekiler, şehit öğretmenin babaevini müzakere etti.

Mavera yandan, İçişleri Bakanı Aristokrat, Ilbay Taşbilek vasıtasıyla baba Hamit ve esas Gülay Yılmaz ile telefonla görüşerek gene taziyelerini iletti.

Share: