Kaymakam olma hayali ile engelleri aşan tüvana kıza destek sözü

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, kaymakam olma hayali ile engelleri aşan üniversite öğrencisine bindi vereceklerini söyledi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Amme Idaresi bölümü 3. dershane öğrencisi Adlar Bezgin (21), Serebral palsi hastalığına cebin azmi ile benzer oluyor. Ilçebay olma hayali ile çıktığı yolda dikkatleri çeken Bezgin’i, Ilbay Hatipoğlu makamında konuk etti. Ilbay Hatipoğlu, azim ve kararlılığı ile engelleri aşan güre kızı kutlama ederek, “Ülkemiz sonuç 20 yılda sosyal bakım alanında ve engellilerin hayata katılması anlamında ayrımsız inhina yaşadı. Bu devrim dahi bizim ülkemizi arsıulusal normların çok üzerine nakil noktasındaki azmimizle birlikte devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu noktada minnettarlık burçluyuz. Toplumda bakışı ancak liderler ve onlarla gelişigüzel idareciler değiştirecekler. Bizler dahi bu noktada yaşıt olmaya onlara hayatın temas alanında yardım sunmaya amade adına çalışıyoruz. Esma kızımız inşallah hayaline kavuşur. Kariyer mesleklerin hepsi birbirinden değerli meslekler. Kaymakamlık dahi kasıntılı bir meslek. Nihayetinde çıktığı kat haddinden fazla domuzuna bire bir kat. Tığ kendisine üstelik Valilik kendisine seçkin nev desteği vereceğiz. Bu azimlerin tek bitmemesi ve solmamasını talep ediyoruz” dedi.

Esame Bezgin ise hayallerinin peşini bırakmayacağını belirterek “Ben üstelik geçmiş ilçebay bilahare vali almak istiyorum. Sayın Valimizi benzer alıp izinden gitmek istiyorum” diye konuştu. – TOKAT

Share: