Kaime Karetekin diyarından Battal gazi diyarına “yardım” seferberliği

Çankırı Karatekin Üniversitesi, acil ihtiyaç malzemelerini ve fahri personelini yer sarsıntısı bölgesine gönderdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Dikici, depremde engel gören vatandaşlar üzere tekmil cemi imkanlarını seferber ettiklerini söyledi. 6 bin kumanyayı, Kızılay ve AFAD tarafından deprem bölgesine gönderdiklerini rapor eden Çiftçi, “Kontrol istirdat ekiplerimiz ilkin olmak için, aranjör ve iyileştirici faaliyetlere katılan ekiplerimiz ile depremzedelere hamam aşındırmak, düzenlilik ve tahaffuz gibi konularda destek yöneltmek üzere ekiplerimiz bulunuyor. Depremin olduğu ilk günden itibaren günlük 6 bin kumanyayı, Kızılay ve AFAD aracılığıyla hareket bölgesine gönderdik ve göndermeye de bitmeme ediyoruz” dedi.

Rektör Rençper, “Antrparantez, Sivil Defans ve İtfaiyecilik Bölümündeki eksper hocalarımız ve öğrencilerimiz dahi bölgede maltalık kurtarmak üzere tehlikeli himmet içerisindeler. Alelhusus Hatay, Samandağ, Antakya, Adıyaman ve Besni ilçelerinde arama-istirdat faaliyetleri yapan ekiplerimizin, vatandaşlarımızın hayatlarının kurtarılmasına komütatör olmaları ise bizleri akıbet rütbe mutlu etti. Temennimiz, birey kayıplarının daha fazla olmaması ve milletçe bir araya gelerek bu sıkıntıların tıpkı zaman önceki üstesinden gelebilmemiz yönünde” diye konuştu.

18 kişilik ekibi üstelik Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne yönlendirdiklerini rapor eden Dikici, “Bu ekibimiz, günlük binlerce kişiye ısıdam kemirmek ve barınma desteği sağlayacak. Ekibimiz ile alay malay, bir numara derecede ana gerekseme malzemeleri olan; su, semere suyu, rızık, battaniye ve ısıtıcı kabil malzemeleri dahi bölgeye gönderiyoruz. Bu koordinasyonun sağlanmasına açar olan ilkin YÖK Başkanımız kalkmak üzere, bütün Yükseköğretim Müesses yöneticileri ile rektörlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. – ÇANKIRI

Share: