Gündüz, “Karabük-Yenice karayolunu bölünmüş defa haline lütfetmek amacıyla hangi gerekiyorsa başlatmak durumundayız”

DÜRÜST Tümen Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Karabük- Yenice karayolunu bölünmüş misil haline tebliğ etmek için gerekli çalışmaları başlatacaklarını belirtti.

Mebus Gündüz, akıbet günlerde gidiş geliş kazalarının gösterişli yaşandığı Karabük-Yenice karayolu karşı değerlendirmelerde bulundu.

Son aynı ay içerisinde üzücü anatomi kazaların olduğunu tamlayan Tarih, “Güre kardeşlerimizi kaybettik. Andıran bir zaman evvel Yenice MHP yönetiminden bire bir kardeşimizi kaybettik. Daha evvel Eflani Orman İşletmesinde etkin tıpkı arkadaşımızı kaybettik. Sefer az buçuk gidiş geliş yoğunluğu arttı. Yenice yolumuz imdi okkalı vasıtaların günce hisse senedi vesilesiyle gidip gelenlerin artmasıyla yoğunluk arttı” dedi.

Çağ, Filyos’ta benzeri enerji üssünün doğduğunu ve bu gelişmelerin dahi gidiş geliş yoğunluğunu artırdığı söyledi.

Karabük -Yenice karayolunda el çalışmalarının yapılmasının kıytırık olmadığını aktaran Gündüz, “Bulunan yolun yapımı 25 yılı buldu. Bu biçim ev ayrımsız düzlük olduğu için, oldukça de tünellerin bulunan olduğu aynı misil. Bu tünelleri teşmil şansımız yok. Siyasiler kendisine tığ bunu epeydir ruzname bile tutuyoruz. Ulaştırma Bakanlığı ile bunu görüşüyoruz. Bölge milletvekilleri kendisine bire bir araya geldik. Önümüzdeki haftalarda bu durumu görüşeceğiz. Bunu gündeme getirip, bu yolu bölünmüş misil haline yayımlamak amacıyla ne gerekiyorsa başlatmak durumundayız. Bunun için bire bir proje ihalesi yapılması gerekiyor. İvedi sorunumuz Karabük ve bölge adına bu görünüyor” diye konuştu. – KARABÜK

Share: