Edirne’den gücük bodur

MHP İpsala İlçe Başkanı Mehmet Özçiftçi, vatandaşları evinde görüşme etti.

MHP İlçe Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli’nin talimatıyla “Komşum nasılsın ?” temalı familya ziyaretleri yapılıyor.

Bu kapsamda, Özçiftçi, Köprü Mahallesi’nde kıpırdak Semavi Taş, Bahriye Pekmezci ve Süleyman Tunca’yı evlerinde mülakat etti.

Ziyaretlerin bitmeme edeceğini tamlayan Özçiftçi, “İnanıyoruz kim 2023 Haziran ayında zafer Hakk’a inananların ve haklıların olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Şehremini Helvacıoğlu, Ilbay Kırbıyık’ı müzakere etti

Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ı müzakere etti.

Helvacıoğlu, yaptığı kayıtlı açıklamada, Ilbay Kırbıyık ile ilçenin gelişimi amacıyla devam fail projeleri görüştüklerini belirtti.

Altyapıdan istihdam ve turizme, eğitimden sağlığa, şişman ev ve su rezervlerinin durumu ve atılması müstelzim adımlara büyüklüğünde bir nice konuda istişarelerde bulunduklarını nâkil Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Keşan’ımızın hem bugünü hem de yarınlarını daha bile güzelleştirmek amacıyla çalışıyoruz. Göreve geldiği günden bugüne hem Edirne’mizin hem dahi Keşan’ımızın gelişimi için canla başla çalışan Valimiz Kürşat Kırbıyık ile ilçemizdeki projeler ve yapılması gerekenler için düşün alışverişinde bulunduk. İlçemizin kalkınması için valimizden sürekli mecmu destek alıyoruz. Şehrimize destekleri ve gönülden ilgisi dolayısıyla Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz.”

TÜ öğretim üyeleri Paris’te konferansa katıldı

Trakya Üniversitesi UNESCO Eğitimde Kalite ve Sayısal Dönüşüm Kürsüsü’nden Dr. Akademisyen Yiğitlik Demiröz ve Öğretim Yardımcısı Dr. Emine Demiröz, Paris’te düzenlenen “Adil ve Sürdürülebilir Gelecek amacıyla Bilginin Dönüşümü Konferansı”na katıldı.

TÜ’den yapılan açıklamaya bakarak, Trakya Üniversitesi bünyesinde kurulan ve özlük emek alanında dünyada üçüncü, Türkiye’dahi ise evvel ve bir tane olma özelliği taşıyan UNESCO Eğitimde Kalite ve Sayısal Inkılap Kürsüsü, faaliyetlerine çabukluk kesmeden bitmeme ediyor.

Bu kapsamda, TÜ tedrisat üyeleri, UNESCO Kürsülerinin 30. yapılış yıl dönümünü kutlulamak için UNESCO Fransa Milli Komitesi organizasyonunda, Paris/UNESCO Genel Merkezi’nde düzenlenen Adil ve Sürdürülebilir Ati İçin Bilginin Dönüşümü Konferansı’na katıldı.

Konferansta akıbet otuz yılda UNITWIN Ağları ve UNESCO Kürsüleri aracılığı ile elde edilen başarıların değerlendirilmesi ve gelecekteki ağdalanmış zorluklarla yüzleşmek amacıyla müstelzim disiplinler arası diyalogları ve sektörler arası seferberliği ilerletecek kebir konular üstünde tartışmalar yapıldı.

Share: