Duman ve makarona dev cerrahi müdahale: 1 milyon makaron ele geçirildi

Esrar ve makarona dev cerrahi müdahale: 1 milyon makaron ele geçirildi

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’da güllabi ve polis güçleri ekiplerince habersizce sigara ürünlerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonda yaklaşık 1 milyon skor kırcı ve abes makaron, 238 kilogram ise yaman ele geçirildi.

Tekirdağ’da cingöz ve polis ekiplerince geriden geriye sigaranın önlenmesine yönelik icraat sürüyor.

Polis fire milyon makaron buldu

Tekirdağ İl Güvenlik Müdürlüğü KOM Ofis Müdürlüğü ekiplerince yapılan icraat çerçevesinde Marmaraereğlisi ilçesinde 2 durma ve 4 hareket durumunda kontrol yapıldı. Aramalarda 376 bin 200 adet dolu makaron, 72 bin 800 skor yersiz makaron, bin 600 sayı bandrolsüz sigara kağıdı, 96 kilogram esrar, 9 paket tömbeki, 1 adet kompresör, 1 skor sigara haşiv makinesi ele geçirildi.

Operasyonda 1 sigara imalathanesi afişe edilerek, 3 şahıs karşı 5607 SKM suçundan kanuni işleme başlatıldı.

Jandarmada natamam milyon makaron ele geçirdi

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesine ilişkin Sultanköy Mahallesinde Cingöz KOM Bölüm ve Marmaraereğilisi İlçe Kurnaz Komutanlığınca, Sultanköy’deki tıpkı tevakkuf ve imalathaneye faaliyetler gerçekleştirildi. Operasyonda, 500 bin nüsha kırcı-abes makaron, 142 kilo kıyılmış kötü, 1 skor sıkmaç, 2 adet yekpare resen makaron doldurma makinesi, 1 adet 7.65 mm çapında tabanca ve şarjörü, 100 adet 7.65 mm çapında tabanca mühimmatı, 1 sayı kuru ekti tabanca ve şarjörü, 66 ark bitli tabanca mühimmatı ele geçirildi.

Ele geçirilen esrar, makaron ve makinelerin tahminî meydan değerinin 415 bin lira olduğu öğrenilirken koca hakkında adli iş başlatıldı.

Share: