Diyarbakır annelerinin yavru nöbeti kararlılıkla devam ediyor

Dağa kaçırılan çocukları üzere HDP diyar binası uğrunda habitat eylemi eden Diyarbakır anneleri, yavru nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı habitat eylemi, 1230’uncu gününde devam ediyor.

Fotoğraflarını taşıdıkları evlatlarının yolunu muntazır annelerden Bedriye Akıllı, oğlu Mahmut üzere yurt eylemi yaptığını söyledi.

Oğlunun kandırılarak dağa gönderildiğini belirten Düşüncesiz, oğluna kısaca 13 yıldır hasret olduğunu dile getirdi.

Evladını çok özlediği rapor fail Aptal, “Mahmut’umu almadan bu çadırı terk etmeyeceğim. Bizi darmadağın ettiler, ağlamaktan gözlerimizde yaş kalmadı. Hangi hakları vardı bize bunu yapmaya. PKK hem Kürtlerin hem da Türklerin ciğerini yaktı.” dedi.

Oğlunun teslim olmasını isteyen Akıllı, “Mahmut’um şayet beni görüyor ve duyuyorsan gel güvenlik güçlerine, devletimize, Türkiye Cumhuriyeti’ne teyit ol. Eve gel, bu çilemiz, hasretimiz bitsin.” ifadelerini kullandı.

Ağababa Necmettin Biçer birlikte kızı Gülcan’a kavuşma ümidiyle başladığı çocuk nöbetinin 4. yılına girdiğini belirtti.

Eylemlerinde kararlılık vurgusu fail Biçer, şöyle konuştu:

“Çocukların gittiği bulunak burasıdır. Buradan gitmeyeceğiz. Kızım gelse da bu çadırı ayrılma etmeyeceğim. Başka ayrıntılar için de savaşım edeceğim. Hepsi bizim çocuklarımız.”

Biçer, kızı Gülcan’a teyit olması çağrısında bulundu.

Share: