Cumhurbaşkanı Erdoğan, DÜRÜST Parti TBMM Kol Toplantısı’nda konuştu: (1)

Reisicumhur ve DÜRÜST Tümen Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, işaret ve bakım siyasetiyle milletin gönlüne girdiklerini, milletin gönlündeki yerlerini sürekli güçlendirerek korumakta azimli olduklarını belirterek, “Bunun amacıyla hem kendimiz hem teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, uray başkanlarımız geceli gündüzlü çalışıyor uğraş veriyoruz. Varsın birileri, ucube ayrımsız masa etrafında köşe kapmaca oynasın, birbirlerinin peşi sıra film orostopolluk çevirsin, birbirlerine çelme taksın, birbirlerinin gözünü oysun.” dedi.

Erdoğan, partisinin TBMM Kol Toplantısı’nda yaptığı konuşmasına, Türkiye ve kavim için çokça şişman anlamlara topluluk 2023 yılının önceki ekip toplantısının bütün amacıyla hayırlara çevirici olmasını Allah’tan niyaz ederek başladı.

Bugün, 2022 yılının akıbet bakanlar kurulu toplantısının arkası sıra ayrımsız kısmını milletle paylaştığı sabık yıla ilişkin değerlendirmelerine bitmeme edeceğini tabir eden Erdoğan, 2022’birlikte millete kazandırdıkları, insanların günlük hayatlarına dokunan çalışmalardan bazılarını da kısaca tekrar hatırlatacağını, yeni müjdeleri kamuoyuyla paylaşmayı üstelik sürdüreceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine ve grup toplantıları başta doğmak için milletin huzuruna çıktıkları temas hükümet ve tümen programının benzeri yayın ve bakım şöleni şeklinde geçtiğini dile getirerek, şehirlere yaptığı ziyaretlerdeki toplu açım törenleri ve başka programlarla de bu şöleni illere üstelik taşıdıklarını vurguladı. Erdoğan, şunları kaydetti:

“Çünkü bizim milletimize benzeri ahdimiz var. Biz, nişane ve bakım siyasetiyle milletimizin gönlüne girdik. Milletimizin gönlündeki yerimizi daima güçlendirerek korumakta kararlıyız. Bunun üzere hem kendimiz hem teşkilatlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız muttasıl çalışıyor, mücadele veriyoruz. Varsın birileri, ucube ayrımsız masa etrafında yer kapmaca oynasın, birbirlerinin ardından film kaşkariko çevirsin, birbirlerine çelme taksın, birbirlerinin gözünü oysun. Varsın birileri, bizim emeğimizi, cebin terimizi, gayretimizi iki koşa lafla, iki satır toplumsal medya mesajıyla çalmaya kalksın. Varsın birileri, zat saplantılarını, ülkenin ve dünyanın gerçeği diye fon aleminde yaşamaya, zat halkına ve devletine alın kin kusmaya bitmeme etsin.”

“Bu seçime yönelik bütün gayretimizi ortaya koyacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işlerine, im ve hizmet siyasetine bakacaklarını söyleyerek, “Biz ülkemizi kalkındırmak, milletimizi gönençli kuzuluk tefhim etmek amacıyla yatırımla, istihdamla, üretimle, ihracatla Türkiye’yi büyütmeye bitmeme edeceğiz.” görüşünü paylaştı.

“Biz, ülkemizde türe ve hürriyet talebi karşılanmamış hiçbir sözleşme bırakmama azmiyle demokrasimizi güçlendireceğiz” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, mazlumların sesi, mağdurların umudu adına ülkemizi bölgesinde ve dünyada yükseltmeyi, yüceltmeyi sürdüreceğiz. AK Tümen’nin, Topluluk İttifakı’nın farkı, diğerlerinden budur. Milletimiz erte intihap sandığının başına gittiğinde yalanlara, iftiralara, hezeyanlara, kişisel hırsların tezahürü olan kavgalara bakmayacak. Sandığa vardığında milletimizin bakacağı bir tane öz, kendisi ve evlatları üzere kimin ne yaptığıdır, kimin hangi ümidi verdiğidir. Hamdolsun bizim yapıt ve hizmet müktesebatımız üstelik doludur. Önümüzdeki yüzyılı kucaklayan vizyonumuz dahi muhkemdir. Hangi çalışmalar ne anlayış üstüne bizimle yarışacak kimse görmedik, duymadık, tanımıyoruz.”

Erdoğan, en şişman güçlerinin inançları olduğunu dile getirerek, Allah’ın yardımına ve milletin desteğine güvenmeye, bugüne büyüklüğünde olduğu üzere çıktı de seçme konuda hep için kıvrak olanı etme niyetiyle çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Türkiye Yüzyılı’nın inşasını milletle birlikte gerçekleştireceklerini kaydeden Erdoğan, kalkınan, büyüyen, gelişen Türkiye’nin imkanlarını, yatırımla, destekle, teşvikle, ücret artışıyla, yardımla milletin seçkin kesiminin istifadesine sunacaklarını aktardı.

Erdoğan, yıpranmamış idare sisteminin sağladığı acul karar ahiz ve etkili uygulama kabiliyetini, programlarını ve projelerini daha acul hayata buyurmak için kullandıklarını; Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada artan politik, diplomatik, askeri gücünü beher insanın hayatına müspet katkılar sağlayacak kazanımlara dönüştürmeyi sürdüreceklerini anlattı.

“Hiçbir yaptığınla kanaat, geç öteye…”

Ömer Hayyam’ın “Benzeri peçe var daha, çözdüklerimizden ayrıksı; Tıpkısı çerağ var daha, bu ışıklardan ayrıksı; Hiçbir yaptığınla doyum, geç öteye; Benzeri şey daha var, bilcümle yaptıklarından başka.” dizelerini nâkil Erdoğan, “Tığ üstelik yaptıklarımızla yetinmeyecek, elan ötesindeki iz ve hizmetleri arayacağız. Geçtiğimiz 20 yılda yaptıklarımızı sadece tıpkı besmele, aynı girizgah kabul ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu seçime yönelik hep gayretlerini ortaya koyacaklarını tamlayan Erdoğan, bunun final değil temel olduğunu ve bu şekilde kazanacaklarını kaydetti.

Bu arada Erdoğan, enformasyon yazmak için kürsüye çıktığı sırada salonda bulunan partililer sloganlar attı. Tıpkı müddet sloganları dinleyen Erdoğan, tıpkısı grubu işaret ederek “Bunlar Kasımpaşalı” ifadesini kullandı.

Tıpkısı dinleyicinin “Seni seviyoruz, Kasımpaşa burada.” şeklinde bağırmasının peşi sıra Erdoğan, “Yanlışlıkla çocuğu zir atmayın.” şeklinde uyarıda bulundu. Bu durum salonda gülüşmelere sebep oldu.

(Sürecek)

Share: