CHP’li Bekaroğlu, Meclis Araştırma Komisyonunun “çocuk istismarını örtme komisyonu” olacağını savundu

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, bala istismarının önlenmesine müteveccih Meclis Araştırı Komisyonuna ait, “Bu alt kurul, bu işi örtme komisyonu. Bu işi örtmemek geçişsiz.” dedi.

Bekaroğlu, Sedir’te düzenlediği matbuat toplantısında, 26. Teşri Dönemi’nde özellikle cinsî istismar kalkmak amacıyla çocuklara müteveccih cinsel istismarın araştırılması üzere Divan Araştırma Komisyonu kurulduğunu ve kendisinin dahi o komisyonda fariza aldığını hatırlattı.

Komisyonda ihtilaf milletvekillerinin çocuk istismarının azaltılması amacıyla alınması müstelzim tedbirleri belirlediğini rapor eden Bekaroğlu, erk milletvekillerinin ise istismarı örtmeye çalıştığını öne sürdü.

Tarikat ve cemaatlerin haram olduğunu ancak topluluk ve tıkır adı altında ruh gösterdiklerini söyleyen Bekaroğlu, bu toplum örgütü ve vakıfları kapatmanın seksüel istismarı önlemeye faydasının olmayacağını savundu. Bekaroğlu, bu soy yerlerin denetlenebilir hale getirilmesiyle istismarın önlenebileceğini belirtti.

Divan’te bala istismarını köstek olmak üzere bakir aynı yarkurul kurulduğunu kaydeden Bekaroğlu, kendisinin komisyona seçilmesi halinde affını isteyeceğini tabir etti. Bekaroğlu, “Bu alt kurul bu işi örtme komisyonu. Bu işi örtmemek geçişsiz.” dedi.

Share: