Burdur’da yabansı sergi arakçı nüfus yakalandı

Burdur’birlikte garip sergi, maddesel değeri olan bakır materyalleri ve tıpkısı kuruma ilgili içerisinde müzaheret paralarının bulunduğu kutuyu araklayan hırsızlar yakalandı.

İlk görüngü, 2 Karı günü Yenice Mahalle Kuyulu Çıkmazı Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, eğleşme içerisinden 1 adet ibret sergi, maddi değeri olan bakır materyaller (kazan, sini, ten) çalındı. Tıpkısı devir bilahare ise Han Mahallesi Umum Ilişki Caddesi üstünde kâin fırından benzeri kuruma ilgilendiren içerisinde servet mevcut yardım kutusu çalındı.

Vatandaşların şikayeti ile harekete sabık Burdur İl Güvenlik Müdürlüğü Arakçılık Departman Amirliğine mecbur ekipler olayların aydınlatılmasına müteveccih faaliyet başlattı. Yapılan araştırmada önce olayı gerçekleştiren şahsın H.K. olduğu, ikinci olayı gerçekleştiren kişinin ise İ.Ö. olduğu tespit edildi. Değme iki zat bile planlı operasyonla yakalandı. Yakalanan H.K. isimli berbat çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. İ.Ö. ise adli taharri şartı ile erkin bırakıldı. – BURDUR

Share: