Buğday Tanesi filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu

– Buğday Tanesi filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu

ERZİNCAN – Özürlü Saylav Serkan Küçümseme’ın avlu hikayesinin konu edildiği “Buğday Tanesi” filmi, Erzincan’da izleyiciyle buluştu.

Dünya Engelliler Günü’nde İstanbul’da düzenlenen galanın arkası sıra memleketi Erzincan’a gelen DOĞRU Fırka İstanbul Milletvekili Serkan Kortej, kentteki aynı AVM’de hayatını bahis kayran “Buğday Tanesi” kitabının imza gününde hemşehrileriyle buluştu.

AVM’de kalabalık tıpkısı ekip tarafından karşılanan Alay, okurlarına “Buğday Tanesi” kitabını imzaladı.

Burada gazetecilere açıklama eden Alay, bire bir yaşında Erzincan’da geçirdiği kazanın arkası sıra, memleketinin kendisini gine küllerinden yeşerttiğini söyledi.

Küçümseme, şöyle devam etti: “Beni saylav özne şehrime minnettarım. Buğday Tanesi filmi Türk politik hayatının ve beyaz perde tarihinin önceki filmi, bu nedenle ayrı tıpkısı önem genişlik ediyor. 10 milyon engellimizi aileleri ile değerlendirdiğinizde kısaca 40 milyon insanımızı ilişkin aynı film. Umuda gezi filmi ve vizyonumuz Türkiye vizyonu. Bu filmi başta Erzincanlı hemşehrilerim olmak üzere aziz milletime ve Türkiye’nin yüzyılına bergüzar ediyorum. Engelliler hayatın gelişigüzel alanında olmalı.”

Açıklamanın peşi sıra Saraka, Erzincan Valisi Mehmet Çalma, Belediye Reisi Bekir Aksun, amme gurur müdürleri ve vatandaşlarla gösterime giren filmi birlikte izledi.

Share: