Bağlar Belediyesi fırsatçılara ayn açtırılmadı

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi Zabıta Ekipleri, denk fırsatçılığı yapanlara müteveccih teftiş gerçekleştirdi. Zincir marketlerin birlikte meydan aldığı gıda tedarikçilerine kimlik kontrolü özne ekipler, fırınları gramaj, okul kantinlerini üstelik hıfzıssıhha ve kalite denetiminden geçirdi.

Özellikle daraç gelirli vatandaşların yaşadığı bölgelerden gelen şikayetler üzerine Bağlar ilçesinin genelini çevreleyen çokça amaçlı denetleme çalışması gerçekleştirildi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla ilçenin ciharıyek tarafına dağılan polis ekipleri, besin tedarikçilerine müteveccih anide baskınlar yaptı. Zincir marketler, ten marketler, kasaplar, fırınlar ve okul kantinleri bir tane bir tane denetlendi.

Son kullanma tarihlerinden kıymet ve kimlik kontrolü ile hıfzıssıhha ve faaliyet koşullarına büyüklüğünde bire bir çokça alanda denetimler yapılarak, tayin edilen ihmaller için kanuni süreç başlatıldı. Vatandaşları hem maddi yerine kıygın eden hem dahi esenlik koşullarını hiçe sayan işletmeler uyarıldı.

Halkın mağdur edilmesine müteveccih formalist ve davranışlara tolerans göstermeyeceklerini vurgulayan Beyoğlu, “Bizim niyetimiz ceza çevirmek değil, vatandaşlarımızın mağdur edilmesinin önüne geçmektir. İşini akla yatkın yapan esnafa saygımız sonsuzdur. Bu çalışmalarla ayrımsız zamanda işini aklık yapan ahlaklı ve prensipli esnafımızı de koruyoruz. Kimsenin vatandaşlarımızı mağdur etmeye hakkı namevcut. Denetimlerimiz kararlı bire bir şekilde bitmeme edecektir” dedi. – DİYARBAKIR

Share: