Bacağı alıngan köpeğin yardımına hayvanseverler koştu

Bacağı hassas köpeğin yardımına hayvanseverler koştu

Faaliyetler edilen hayvan üç göl ayağı ile hayatına devam edecek

Köpeği bulan Kemal Aybars:

“Mamaya dahi yürümekte rehavet çekiyordu”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de salim ön bacağı beis gören ve efsanevi severler tarafından veterinere götürülerek tedavi ettirilen sokak köpeği, hayatının ansız kalanına üç bacakla devam edecek.

Odunpazarı İlçesi’nde mevcut kent çöplüğündeki çıkmaz hayvanlarına yönelik hizmetçi fail hayvan severler, sağlıklı ön ayağı mafsal yerinden kırılmış tıpkı köpeği ayırt etti. Bacağı çokça kırıcı bire bir durumda olduğu dışarıdan bakıldığında açık aynı şekilde muhtemelen köpeğe, ağızotu ve su verildi. Üç bacağı üzerinde hareket eden ve çığlık çeken bahtsız hayvan, tedavisi üzere özel bir baytar kliniğine götürtüldü. Burada tetkikleri yapılan köpeğin bacağının, açar çarpması sonucu bu ayla geldiği öngörülürdü. Uzmanlar tarafından köpeğin yöre bacağına ampütasyon işlemi uygulandı. Bacağı alınan mutsuz efsanevi, kısaca 7-8 maaş iyilik boyunca nezaret altında tutulacağı öğrenildi. Hayatının ansız küsurat kısmını 3 bacak üzerinde aylamak zorunda olan köpeğe, efsanevi severler marifetiyle yuva aranıyor.

“Çok apışık ve bitkin görünüyordu”

Köpeği bulan Kemal Aybars, “Ahretlik yaptığımız esnada talihsiz köpeğimizle karşılaştık. Vasıta çarpması sonucu salim ön ayağının bu duruma geldiğini anlayış ediyoruz. Verdiğimiz mamaya bile yürümekte yük çekiyordu. Çokça güçsüz ve bitkin görünüyordu. Onu otama altına alınması amacıyla baytar kliniğine ulaştırdık. Burada faaliyetler ile karışık olan bacağının alınmasına karar verildi ve prosedür yapıldı. Deminden durumu mebzul görünüyor. Galiba bire bir müddet gözaltı altında tutulacak elan bilahare ona yuva bulmaya çalışacağız” dedi.

Share: