AK Parti’li Özhaseki, Cumhur Reisi Erdoğan’ın Kayseri programı üzerine bilgi verdi

AK Tümen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Kayseri’dahi gerçekleştirilecek temel atma ve açılışlara ait, “Yatırımların haddinden fazla aşkın olmadığı, az buçuk henüz akışmaz olduğumuz şu ortamda Kayseri üzere az daha 53-54 bilyon teklik hem küşat hem de yatırımlar benzeri arada yapılmış oluyor. Kayseri tarihinde bu büyüklüğünde efdal rakamlı bire bir açım ve asıl atmayı evvel yerine biliyoruz” dedi.

Özhaseki, AK Öğür İl Başkanlığında düzenlediği matbuat toplantısında, Reisicumhur Erdoğan’ın 23 Orak Ayı Cumartesi Kayseri’ye geleceğini söyledi.

Cumartesinin kendileri amacıyla tarihi tıpkı dönüş olacağını rapor eden Özhaseki, zira bir taraftan yaklaşık 30 bilyon lira açılışın, bire bir taraftan bile yıllardır konuştukları Kayseri-Ankara arasındaki hızlı trenin temel atma töreninin yapılacağını belirtti.

Özhaseki, aceleci katar projesinin mali değerinin 23 bilyon lira civarında olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Allah felek ederse o dönme belirtik, kamu kurumlarına ilgilendiren 5,2 milyar liralık tıpkı açılış var. Yani Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığı gibi bakanlıklarımızın Kayseri’da sonuç 1,5 yıl içerisinde yapmış oldukları mecmu hizmetlerin miktarı 5,2 bilyon lira. Belediyelerimizin açılışları var. Onların toplamı 4,4 milyar lira. Tıpkı de hususi sektörün icap 1. Kombinasyon Sanayi’üstelik lazım Erkin Bölge’üstelik gerekse İncesu ve Mimarsinan Kombinasyon sanayilerinde yapmış oldukları 19,7 bilyon lira yapı var. Haddinden Fazla nazik tesisler var. Toplamda bunlar 30 milyar lirayı buluyor.”

Hızlı katar zarfında temelin atılacağını aktaran Özhaseki, şöyle konuştu:

“Sayın Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanımız dahi gelecekler, onlar da katılacaklar. Acul katar birlikte Kayseri için bismillah diyerek yola çıkıyor. Yatırımların haddinden fazla aşkın olmadığı, az buçuk henüz akışmaz olduğumuz şu ortamda Kayseri için az daha 53-54 bilyon liralık hem açılış hem bile yatırımlar aynı arada işlenmiş oluyor. Kayseri tarihinde bu büyüklüğünde faziletli rakamlı bire bir açım ve anne atmayı önce kendisine biliyoruz. Bütün bu eserlerin yapımında emeği güzeşte arkadaşlara teşekkür ediyoruz amma herhangi bir birinin arkasında bile Sayın Cumhurbaşkanımızın olduğunu bilmemiz gerekiyor. Acul trenin beraberinde Boğazköprü Lojistik Karye inşaatının bile temelini atıyoruz o devir. O birlikte başlıyor.”

Kayserilileri küşat ve anne atma programına davet fail Özhaseki, basın mensuplarının gündeme ait sorularını üstelik yanıtladı.

Share: