6 YAŞINDAKİ ELİF NUR’UN ŞÜPHELİ ÖLÜMÜNE SORUŞTURMA; AMCA VE HALASI GÖZALTINDA

Gökhan Moher’in kızları Elif Ziyalı (6), yakınlarının evinde rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan Elif Vuzuh öldü, kaba görülen ölümle ilgili soruşturmada halası ve amcası ‘çocuklara elem muamele’ iddiasıyla gözaltına makbuz. Elif Saf’un tıpkısı evde yaşadığı 9 ve 12 yaşındaki ağabeylerinin de bakılmamış ve halsiz halde bulunup, vücutlarında morluklar olduğu tespit edildiği ve korumaya alındığı belirtildi. Aşağı kızın asıl ve babası cenazeye mezun yerine katıldı.

Tepebaşı ilçesi Fevziçakmak Mahallesi’nde oturan Sibel ve Gökhan Tiftik çifti, tıpkı süre geçmiş tutuklandı. Çocukları Elif Vazıh, Alp (9) ve Metin (12) ise halası Deniz Moher, amcası Sezer Moher ile babaannesi Cihangir Kurumlu’nun yaşadığı eve bırakıldı. Elif Saf, 14 Aralık’ta evde rahatsızlandı. Teneffüs yetmezliği ve kusma şikayetiyle ambulansla Eskişehir Yunus Emre Heybet Hastanesi’ne kaldırılan Elif Ziyalı, doktorların bütün müdahalesine karşın hayatını kaybetti.

ŞÜPHELİ BIBI VE BABA YARISI EMNİYETTE

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nce yabansı tanıdık Elif Aydınlık’un ölümüyle ilişik sormaca başlatıldı. Çocukların yaşadığı lüp sahibi olan hala Deniz Tiftik ile amca Sezer Moher, polis marifetiyle ‘çocuklara dağ muamele’ iddiasıyla gözaltına alındı. Keyif kontrolünden geçirilen 2 berbat ifadeleri için Tepebaşı Inanma Müdürlüğü’ne götürüldü.

CENAZEYE İZİNLİ KATILAN ÇİFT AĞLADI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tababet Fakültesi’nde ölü açımı işlemleri tamamlanan Elif Saf Tiftik’in camit bedeni, Fevziçakmak Mahallesi’ndeki camiye getirildi, yakınları tabuta sarılıp yaş döktü. Elif Aydın Tiftik, kılınan namazın peşi sıra cenaze aracıyla mezarlığa götürüldü.

Eskişehir Vabeste Cezaevi’ndeki Sibel ve Gökhan Moher, müddeiumumilik izniyle kızlarının cenazesine katıldı. Açıkgöz ekiplerinin ring aracından indirdiği Tiftik çifti, Elif Ziya’un tabutunu açıp son yol yüzünü görürken, gözyaşlarına boğuldu. Duaların arkası sıra Elif Fer Tiftik toprağa verildi.

BAKIMSIZVE HALSİZ KARDEŞLERİN VÜCUTLARINDA MORLUK

Polis ekiplerinin evden aldığı Yiğit ve Dayanabilen Moher kardeşler ise esenlik kontrolünden geçirilip, azamet korumasına makbuz. Yapılan incelemede, çokça bakımsız ve halsiz haldeki 2 kardeşin vücutlarında kâh morluklar olduğu tespit edildi. Olayla ilgilendiren sormaca sürerken, babaanne Cihangir Kurumlu’nun de arandığı belirtildi.

BAŞSAVCILIK: BIBI TUTUKLANMA TALEBİYLE MAHKEMEYE IRSAL EDİLDİ

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, 6 yaşındaki Elif Temiz’un nahoş görülen ölümü üstüne sormaca başlatıldığını, kesin ölüm nedeninin ise mufassal otopsinin arkası sıra tayin edileceğini açıkladı. Başsavcılık’tan yapılan yazılı açıklamada, “14 Mesafe 2022 tarihinde boğazına üst kaçması neticesi öldüğü ihbar edilen 6 yaşındaki Ziya Elif Moher’in ahiret yolculuğu olayı ile ilişik olarak Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı eliyle ölü açımı işlemleri işlenmiş ve tafsilatlı sormaca başlatılmıştır. Kesin ölüm sebebi evvel bulgularda belirleme edilemediğinden Adli Tıp Kurumu’ndan detaylı ölü açımı raporu beklenilmektedir. Anket tüm yönleriyle ve titizlikle devam etmektedir. Müteveffa Aydınlık Elif Tiftik’in kardeşleri Y.T. ile M.T.’nin esas ve babaların cezaevinde bulunması zımnında halaları olan D.T. ile birlikte yaşadıkları ve halaları D.T. ile babaanneleri olan C.K. eliyle üzücü muameleye maruz kaldıklarından yağlık Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca ayrı bir sormaca başlatılmıştır. 15 Meyan 2022 tarihinde gözaltına alınan dalavereli D.T. ezinç suçundan (Türk Ukubet Kanunun 96’ncı Md) Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca tutuklanması talebi ile Eskişehir Gümrük Kolcusu Barış Ceza Hakimliği’ne atif edilmiştir. Mağdurların babaannesi olan berbat C.K.’nin yakalanmasına müteveccih çalışmalar devam etmektedir. Mağdur iki cömert Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın talimatı ile Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü Yavru Siper İlk Engelleme ve Yorum birimince koruma altına alınmıştır” denildi.

Share: