Zonguldak’ta denizde kaybolan öğrencinin cesedine ulaşıldı

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde 28 Temmuz’dahi denizde kaybolan darülfünun öğrencisinin cesedi bulundu.

Göbü köyündeki plajda arkadaşlarıyla denize giren ve suda kaybolan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü öğrencisi Hasan Can Cenup’in (19) bulunması amacıyla taharri çalışmalarına sabahleyin baştan başlandı.

Bartın Deniz Boyu Asayiş Komutanlığına sınırlı dalgıçlar ile AFAD ve jandarma ekiplerince düzenlenen emek sonunda Güney’in cesedi, kaybolduğu güzergahtaki kayalıklar ortada bulundu.

Ekiplerce sudan çıkarılan Güney’in cenazesi, Zonguldak Atatürk Oran Hastanesi morguna kaldırıldı.

Zonguldak BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer da morga gelerek Cenup’in ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Otopsi işlemlerinin arkası sıra Güney’in cenazesi, Kocaeli’birlikte defnedilmek üzere ailesine konfirmasyon edilecek.

Göbü köyündeki plajda 28 Temmuz’de arkadaşlarıyla denize giren Hasan Birey Cenup, tıpkısı müddet sonradan gark tehlikesi geçirmiş, Cenup’i idare etmek için suya giren Berkan Süleyman Günaydın’ın bile boğulma tehlikesi yaşaması üstüne çevredekilerin ihbarıyla bölgeye esenlik, bitirmiş, AFAD ve Kenar Asayiş ekipleri irsal edilmişti.

Denizden çıkarılan Bonjur, esenlik ekiplerinin ilk müdahalesinin peşi sıra Zonguldak Atatürk Ululuk Hastanesi’ne kaldırılmış, Güney amacıyla ise yaka şeridi boyunca ve denizde kontrol başlatılmıştı.

Share: