Zonguldak Valisi: Serencam 15 günde koronavirüsten 4 mevt var

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kovid-19 fenomen sayılarında yaşanan artışa alın vatandaşları müdebbir olmaları konusunda uyardı.

Tutulmaz, 24 Orak Ayı Gazeteciler ve Matbuat Bayramı nedeniyle Karaelmas Gazeteciler Derneği ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyetinde basın mensupları ile benzeri araya geldi.

Vali Tutulmaz, yaptığı açıklamada, hikâye sayılarının yeniden artışa geçtiğini söyledi.

Tedbirli olmanın önemine işaret eden Tutulmaz, “Alelhusus iki haftada bati artışlar oldu fakat sevindiren tarafı ahiret yolculuğu sayısı çok beş altı. Hastanelerin yükü şimdilik ağırbaşlılık vermiyor. ‘İnşallah bunu aynı grip kadar geçiririz de topluma elan aşkın engel vermeden ortadan kaybolur gider.’ diyoruz. Aşılarımıza özen etmemiz, kişisel tedbirlerimizi almamız lazım. Toplumda canlı yerlerdeysek peçe kullanmamız, mümkün olduğunca canlı yerlere girmemeye himmet etmemiz lazım. Şimdilerde az buçuk buna ilgi edeceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Tutulmaz, sonuç 15 günde 3 katına sâdır artışlar olduğunu aktararak, “Bizi sevindiren tarafı ölümler az. Serencam 15 günde 4 ebedî uyku var koronavirüs kaynaklı. Bunların de yaş ortalaması 90’ın üzerinde. Hastaneleri haddinden fazla zora sokan bire bir genişlik namevcut. Elbette mağdurluk düzeyi yaşanmaması açısından vatandaşlarımızın kendilerini korumaları gerekiyor. Aşısı olmayanlar, zamanı gelenler aşılarını olsunlar.” ifadelerini kullandı.

Share: