YÖK’ün üst öğrenime ilgili kullanılmamış görüşleri

Sağlık Bakanlığı Personel Umumi Müdürlüğü tıpkısı mebde imza atarak YÖK’ün vermiş olduğu görüşleri yayımlaya başlamıştır. bahis konusu görüşlerde, 1 Amme Idaresi ve afiyet kurumları işletmeciliği programının duyum yitimi teknikeri üzere mesleksel tıpkısı dal tahsil olmadığına, 2- AÖF esenlik memurluğu önlisans programının bacı (ortaöğretim) üzere mesleki dal tahsil olduğuna, 3- İktisat bölümü ile kamu yönetimi bölümlerinin laborant üzere mesleksel bir dip tahsil olmadığına, esasen MYO laboratuvar bölümünün sağlık memuru (laborant) üzere tıpkısı dip tahsil olmadığına, 4- AÖF işletme bölümünü tüketici tıbbi sekreterin esenlik bilimleri lisansiyeri sayılmaması gerektiğine karar verilmiştir.

4 Şubat 2010 tarihinde yaptığımız haberde, YÖK’ü görüşlerini yayınlamaya çağırmıştık. Ancak bu konuda bibi tıpkısı gelişme katedilememiştir.

Ancak, Afiyet Bakanlığı Personel Umumi Müdürlüğü ölçüm edilecek bir uygulamaya imza atmış ve YÖK’ün Ev ve şubat ayı içerisinde namına gönderdiği kararları transparan tıpkısı şekilde yayımlaya başlamıştır. İşte Afiyet Bakanlığının sitesinden yayımlanan YÖK kararları

YÖK Başkanlığının Dip Tahsil Hakkında Ayrı Ayrı Programlarla İlgili Görüş Yazıları

Share: