YÖK’ten Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programına ilgilendiren karar

Yükseköğretim Umumi Kurulu 2010 yılının 2. toplantısını fethetmek üzere 04.02.2010’da toplanmış ve aşağıdaki gündem maddelerini görüşerek karara bağlamıştır.

1. Turgut Özal Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti marifetiyle rektör adayı olarak Yükseköğretim Kurulu’na bildirilen Prof. Dr. Erol Oral’ın, Eder Arpalık Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti aracılığıyla rektör adayı namına Yükseköğretim Yerleşmiş’na bildirilen Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın atamaları gerçekleştirilmiştir.

2. Altı fakülteye dekan ataması yapılmıştır:

Akdeniz İletişim Prof. Dr. Hürriyet Konyar

Celal Bayar Vukuf-Gökçe Yazın Prof. Dr. Hasan Hüseyin Hayırlı

Çankırı Karatekin Domuzuna Sanatlar Prof. Dr. Suna Çevik

Harran Mühendislik Prof. Dr. Bülent Yeşilata

İstanbul Ustalık Kimya Metalurji Prof. Dr. Sadriye K. Oskay

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Prof. Dr. Anlaklı Alpan

3. Üç varlık üniversitesinin mütevelli astronomi başkanlıklarının, üniversitelerinin fakültelerine dekan atanmasına müteveccih teklifleri değerlendirilmiş ve aşağıdaki şekilde bu tekliflerin uygun olduğuna karar verilmiştir.

Bahçeşehir İletişim Prof. Dr. Haluk Gürgen

Çankaya İİBF Prof. Dr. Aykut Kansu

İstanbul Şehir Müh. ve Doğa Bil. Prof. Dr. Tahsin Erkan Türe

4. Sonuç posta yapılacak olan Yabancı Tabiiyetli Mektepli Sınavı’nın daha önceki 16 Mayıs 2010 kendisine belirlenen tarihi, Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği eksantrik bire bir sınavla benzeri güne denk gelmesi nedeniyle 9 Mayıs 2010 gününe alınmıştır.

KAPAT X

5. Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Baytar Keyif Önlisans Programı’nın, 01.12.2009 tarihine büyüklüğünde söz konusu programdan çıkışlı olanlar ile programa pusat olanlar için mesleksel tıpkısı peş öğrenim sayılmasına, ancak tıpkısı tarihten sonradan adı sabık programa kayıt olanlardan ise vakit kaybetmeden laborant yahut laborant teknisyenleri amacıyla mesleki art tahsil sayılmasına karar verilmiştir.

Yükseköğretim Umumi Kurulu tıpkısı ahir toplantısını 18.02.2010 tarihinde gerçekleştirecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

Share: