YKS karşılık kağıtları ve namzet cevapları erişime açıldı

ÖSYM Başkanlığı, 2022-YKS Cevap Kağıtları ve Aday Cevaplarının erişime açıldığını duyurdu.

18 Haziran 2022 tarihinde muteber 2022-YKS 1. Celse Anne Uzluk Testi (TYT), 19 Haziran 2022 tarihinde geçerli 2022-YKS 2. Oturum Kayran Uzluk Testleri (AYT) ve 2022-YKS 3. Celse Yabancı Araç Testi (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optikçi okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 18 Orak Ayı 2022 tarihinde saat 14.00’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonraları ait sınavı ve “Cevap Kağıdı Görüntüleme” ekranını seçmaksat sınavda kullandıkları yanıt kağıdı görüntüsünü, karşılık kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin gözlükçü okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, namzet cevaplarının ve yanıt anahtarının yayınlandığı gestalt üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, seçkin soru için açıulan yıpranmamış pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilişkin soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. Ä°lgili sayfada, adayların testlerdeki toplanmış doğru, yanlış ve boş karşılık sayıları ile birlikte kaba puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen mevzu doküman niteliği taşımaz. Değme türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler ana alınır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Share: